Notika aktivitātes  projekta “The Business of Future” Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros. Programmas mērķis ir sekmēt programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisku attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.

Jau aprīlī  notika pirmās apmācības Utenā par e-platformu izmantošanu, maijā Rēzeknē notika  divu dienu Art Fair, līdzīgs gadatirgum, kurā dalībnieki prezentējas savus produktus. Jūnijā projekta dalībniekiem notika apmācības par SEO (Search Engine Optimization), to pielietošanu sava biznesā un produktu popularizēšanā, mārketinga un Amazon PPC (Pay Per Click) apmācības, kas palīdzēs veicināt sava produkta tirdzniecības apjomu kāpumu un sniedz priekšstatu par Amazon rīka izmantošanu. Jūlijā notika apmācības par reklāmas fotogrāfiju, kas ir paredzēta, lai atbalstītu mārketinga idejas par produktu vai pakalpojumu, kas gala rezultātā veicina klientu ieinteresētību par produktu. Apmācību laikā tika sniegta informācija par  profesionālas attēlu pēcapstrādi un fotomanipulāciju. Projekta dalībniekiem tika nodrošinātas apmācības par uzņēmējdarbības nosacījumiem Latvijā, par biznesa uzsākšanu, reģistrēšanu un pieejamo atbalstu. Notika informatīva tikšanās LIAA Rēzeknes biznesa inkubatorā, lai informētu projekta dalībniekus par iespējām iesaistīties. Biznesa inkubatorā uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem ir iespēja saņemt atbalstu biznesa idejas attīstībai, biznesa plāna izstrādei vai jau esoša jauna uzņēmuma darbības veicināšanai. Inkubatora sniegtā atbalsta mērķis ir attīstīt uzņēmējam tādas prasmes, lai pēc izstāšanās no inkubatora tas spētu patstāvīgi būt konkurētspējīgs un pelnošs. Jau drīz inkubatorā notiks jaunu dalībnieku uzņemšana, un projekta dalībniekiem tā ir lieliska iespēja iesaistīties.

Projekta beigās tiks izveidota bezmaksas tiešsaistes e-komercijas programma, kura būs pieejama bez maksas latviešu, lietuviešu un angļu valodās.

Septembrī projekta ietvaros Lietuvā notiks gadatirgus un nometne TechCamp, kurā  profesionāli speciālisti 3 dienu laika dalīsies savā pieredzē, kā atvērt e-veikalu, izmantojot dažādas platformas, SEO, komerciālo fotogrāfiju, mārketingu, uzņēmējdarbības apstākļus un paplašināšanu, piegādi. Tas radīs 6 jaunus uzņēmumus, kas tiks izveidoti projekta rezultātā.

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Eleonora Ivanova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?