Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” jau vairākus gadus sadarbojas ar Vācijas sporta un brīvā laika organizāciju „SchierkeBaude”. Šogad nometnes nosaukums bija “Nature Experience”, tajā jauniešiem bija iespēja divas nedēļas piedalīties dažādās aktivitātēs.

Nometne Vācijā ir lieliska iespēja jauniešiem iepazīt cilvēkus no dažādām valstīm, pilnveidot savas prasmes un gūt neaizmirstamas atmiņas.

Šogad uz Šīrki devās 10 jaunieši, kurus nepameta saviļņojuma sajūta, gaidot kaut ko sev vēl nezināmu, bet tik ļoti kārotu. Ceļš nebija viegls, taču emociju un piedzīvojumu garšas pilns.

Jau pašā pirmajā dienā visi iepazinās ar nometnes dalībniekiem no 6 dažādām valstīm – Vācijas, Čehijas, Ungārijas, Lietuvas un Polijas. Divu nedēļu garumā katrs strādāja jauktās darba grupās, kur no katras valsts bija 1 vai 2 pārstāvji. Šogad bija vērojama īpaša dažādība to tematikās (Nature experience in everyday life, Zero Waste, National park, Dancing, Crafting, Plan @earth), kas ļāva katram atrast sev interesējošu darba grupu.

Esot nometnē, pazūd valodas barjeras, aizspriedumi par dažādu valstu kultūrām, ja vien tādi bija. Visi bija  kā viens vesels visu 2 nedēļu garumā, sadarbojoties, var pilnvērtīgi un ar smaidu sejā izbaudīt nometni. Būt internacionālā vidē ir lieliska pieredze. Tā var iegūt jaunus draugus no dažādām valstīm, un tas ir lieliski!

Katra diena nometnē bija piepildīta ar dažādām aktivitātēm, lekcijām un pārbaudījumiem. Mums bija iespēja arī kopīgi atpūsties, ne tikai strādāt, vakaros notika katras valsts nacionālais vakars vai kāda ballīte. Nometnes ietvaros bija arī vairākas ekskursijas. Wernigerodē nometnes dalībnieki ieguva pozitīvas emocijas piedzīvojumiem bagātajā pārgājienā un veicot dažādus uzdevumus un baudot skaistas Harca kalnu ainavas. Tālē jaunieši vizinājās trošu vagoniņos, rodeļu trasē, laivās un katamarānos. Savukārt Leipcigā apmeklēja batutu centru.

Neizpalika arī kāpšana kalnos. Kā pirmo dalībnieki pārvarēja  Wurmberg – otro augstāko Harcas reģionā. Taču visspilgtāk atmiņā noteikti paliks Brocken kalna pārvarēšana, kas ir augstākais kalns Ziemeļvācijā (1142 m), jo tajā kāpa naktī, lai pašā rīta agrumā jau būtu kalna virsotnē un baudītu neaizmirstamu saullēktu. Šis pasakainais skats visiem  paliks atmiņā uz visu dzīvi.

Nometnes laikā  visiem bija iespēja arī izmēģināt savas spējas alpīnismā – kāpjot klintīs. Tas prasīja pārvarēt bailes un noticēt sev, taču visi ar to tika galā un spēja sasniegt virsotni.
Nometnes dalībnieki  piedalījās  arī  Nākotnes konferencē, kura sastāvēja no 3 fāzēm – kritiskās, fantāzijas un realizācijas. Noslēgumā visi izstrādāja projektu, kuru realizēt savā pilsētā visa gada garumā, lai iepazīstinātu un mudinātu cilvēkus samazināt piesārņojumu valstī.

Liels paldies ARPC “Zeimuļs” vadībai par doto iespēju pavadīt bērniem neaizmirstamas 2 nedēļas tik skaistā vietā, iepazīt jauniešus no citām valstīm un pilnveidot sevi, savas spējas, paldies jaunatnes lietu speciālistei Eleonorai Ivanovai par jauniešu sagatavošanu, Agnesei Kaniņai par atbalstu nometnes laikā, jauniešiem un vecākiem.

Katra diena bija kā jauns piedzīvojums un iemācīja kaut ko savu. Viņi uzlaboja  savu fizisko formu, valodu prasmes, guva jaunas zināšanas, draugus, pieredzi un atmiņas, kuras nekad neaizmirsīs.

Informāciju sagatavoja ARPC “Zeimuļs” jaunatnes darbiniece, grupas vadītāja Karina Smirnova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?