Kopš 1999. gada pēc Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas iniciatīvas septembra pirmajā pusē tiek atzīmētas Eiropas Kultūras mantojuma dienas. Katru gadu šīm dienām tiek izvirzīta sava tēma, šogad tā ir restaurācija.

28. augustā Eiropas Kultūras mantojuma dienu priekšvakarā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā varēja tuvāk iepazīties ar restaurācijas nozari, izglītības iespējām šīs profesijas apguvē, restauratora darba specifiku, arī labās prakses piemēriem.

Pasākuma viesis, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Koka izstrādājumu dizaina un Restaurācijas izglītības programmu vadītājs Andris Anspoks, ar aizrautību stāstīja par restauratora profesiju, par to, kā ar profesionālas restaurācijas palīdzību no iznīcības var glābt gan lielas, gan mazākas kultūras vērtības. Pasākuma dalībnieki rokās varēja paturēt dažādas otas, pasmaržot dažādas lakas un krāsas, kuras tiek izmantotas, restaurējot dažādus sadzīves priekšmetus. Apmeklētājiem bija iespēja uzdot jautājumus un saņemt praktiskus ieteikumus, piemēram, kā cīnīties ar ķirmjiem, kā no dabīgām vielām iegūt restaurācijai nepieciešamus materiālus u. tml. Pasākuma izskaņā dalībnieki varēja iesaistīties arī praktiskā aktivitātē.

Pasākums tapa sadarbībā ar EDIC Austrumlatgalē.

Informāciju sagatavoja Anita Gaidule, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?