2019. gada 13. septembrī jau astoto gadu svinīga pasākuma laikā tika pasniegti apbalvojumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (Rēzeknes SEZ) komercsabiedrību Gada balvas konkursa uzvarētājiem. Izvērtējot 2018. gada rādītājus, „Gada uzņēmuma” apbalvojums tika piešķirts trīs Rēzeknes SEZ komercsabiedrībām: SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ lielo/vidējo komercsabiedrību grupā, kā arī “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS un „LATSTAB” RSEZ SIA mazo komercsabiedrību grupā. Vairākām komercsabiedrībām piešķirti Atzinības raksti par ieguldījumu Rēzeknes SEZ attīstībā.

Lielo/vidējo komercsabiedrību grupā galvenā balva nominācijā “Gada Uzņēmums” piešķirta SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ.

Metālapstrādes uzņēmums SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ komercsabiedrību Gada balvas konkursā saņēma sekojošus apbalvojumus – 1.vieta nominācijās „Gada inovācijas”, „Gada sadarbības partneris”, „Straujāk augošais uzņēmums”, 2. vieta nominācijās „Lielākais nodokļu maksātājs”, „Gada investīcijas” un „Sociāli atbildīgākais uzņēmums”, kā arī 3. vieta nominācijās „Gada ražotājs” un „Lielākais eksportētājs”. 2018. gadā uzņēmuma SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ kopējais apgrozījums bija 19,8 milj. eiro, turklāt 2018.gadā tika uzsākts jauns ieguldījumu projekts, paplašinot darbību jaunā sfērā – elektromašīnu detaļu ražošanā. Uzņēmums 2018.gadā palielināja darbinieku skaitu par 19 % un patlaban tajā strādā 224 darbinieki.

Par „Gada Uzņēmumu” mazo komercsabiedrību grupā tika atzīti divi uzņēmumi -„Rēzeknes dzirnavnieks” RSEZ AS un „LATSTAB” RSEZ SIA.

Uzņēmumam “Rēzeknes dzirnavnieks” RSEZ AS piešķirti apbalvojumi šādās nominācijās – 1.vieta nominācijās „Gada investīcijas”, „Sociāli atbildīgākais uzņēmums”, „Gada sadarbības partneris”, „Gada pakalpojumu sniedzējs”, „Lielākais nodokļu maksātājs”. „Rēzeknes dzirnavnieks” RSEZ AS 2018. gadā ir sniedzis pakalpojumus vairāk nekā 2,6 milj. eiro apmērā. Uzņēmums finansiāli ir atbalstījis Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studējošo aktivitātes un pasākumus, dažādu konfesiju baznīcas, biedrību „Latgalieši”, kā arī bērnu deju kolektīvu „Kolorīts”. Rēzeknes Uzņēmēju biedrība ir izvirzījusi „Rēzeknes dzirnavnieks” RSEZ AS apbalvošanai nominācijā „Gada sadarbības partneris”.

Savukārt apgaismes stabu un mastu ražotājs „LATSTAB” RSEZ SIA saņēmis apbalvojumus sekojošās nominācijās – 1.vieta nominācijā „Lielākais eksportētājs”, 2.vieta nominācijā „Gada ražotājs”, nominācijā „Straujāk augošais uzņēmums” un 3.vieta nominācijā „Sociāli atbildīgākais uzņēmums. Uzņēmuma „LATSTAB” RSEZ SIA galvenie eksporta galamērķi ir Lielbritānija, Zviedrija, Vācija, Beļģija, Īrija, Lietuva, Krievija, Ukraina, Baltkrievija, turklāt pērn uzņēmuma eksporta apjoms sasniedzis 1,6 milj. eiro. Pērn „LATSTAB” RSEZ SIA apgrozījums ir palielinājies par 16 %, tādējādi sasniedzot 1,9 milj. eiro.

Atzinības raksts par 2.vietu nominācijā „Gada Uzņēmums” 2018. gadā lielo/vidējo komercsabiedrību grupā tika piešķirts uzņēmumam „VEREMS” RSEZ SIA, bet 3.vietu ieguva uzņēmums „NewFuels” RSEZ SIA.  Savukārt atzinības raksti par 2.vietu nominācijā „Gada uzņēmums” mazo komercsabiedrību grupā tika piešķirti uzņēmumiem „Energy Resources CHP” RSEZ SIA un SIA RSEZ „DFD”, bet atzinības rakstu par 3.vietu saņēma uzņēmums „REBIR” RSEZ AS.

Pašvaldību kopīgās iestādes „Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvalde” Rēzeknes SEZ komercsabiedrību Gada balvas konkurss katru gadu tiek organizēts ar mērķi novērtēt un godināt sekmīgākās Rēzeknes SEZ komercsabiedrības, kā arī to produktus un pakalpojumus, izvērtējot uzņēmumu iepriekšējā gada darbības rezultātus. Rēzeknes SEZ komercsabiedrību Gada balvas konkursa ietvaros komercsabiedrības tika vērtētas 10 nominācijās – Gada pakalpojuma sniedzējs, Gada ražotājs, Lielākais nodokļu maksātājs, Lielākais eksportētājs, Gada investīcijas, Gada inovācijas, Straujāk augošais uzņēmums, Sociāli atbildīgākais uzņēmums, Gada sadarbības partneris un Gada uzņēmums.

Šobrīd RSEZ komercsabiedrības statuss piešķirts 18 uzņēmumiem. Izplatītākās nozares, kādās darbojas Rēzeknes SEZ komercsabiedrības, ir metālapstrāde, kokapstrāde, iekārtu un instrumentu ražošana, uzglabāšana un noliktavu saimniecība. Kopējais Rēzeknes SEZ komercsabiedrību apgrozījums 2018. gadā bija 105 milj. eiro, un komercsabiedrībās kopumā nodarbināti 947 strādājošie.

———————————————————————————————

Par Rēzeknes Speciālo ekonomisko zonu:

Rēzeknes SEZ izveidota 1997. gadā, pamatojoties uz “Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas likumu”. Šis likums nosaka Rēzeknes SEZ pārvaldīšanas un izmantošanas kārtību, prasības komercdarbības un ieguldījumu veikšanai, kā arī Rēzeknes SEZ pārvaldes funkcijas un uzdevumus.

Nodokļu atvieglojumu piemērošanas kartību brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās nosaka likums “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”. Rēzeknes SEZ reģistrētās kapitālsabiedrības var saņemt gan tiešās nodokļu atlaides (nekustamā īpašuma nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis), gan arī netiešo nodokļu atvieglojumus, veidojot RSEZ teritorijā brīvās zonas, arī veicot ieguldījumus. Nodokļu atvieglojumi Rēzeknes SEZ būs piemērojami līdz 2035. gada 31. decembrim.

Rēzeknes SEZ kopplatība ir 1155 ha, kas ietver Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada Vērēmu, Griškānu un Ozolaines pagastu administratīvo teritoriju. Ar Rēzeknes SEZ komercsabiedrības statusu 2019. gada sākumā darbojas 19 komercsabiedrības.

Plašāka informācija par Rēzeknes SEZ pieejama interneta vietnē: www.rsez.lv.

 

Sagatavoja:

Daiga Utāne,

Rēzeknes SEZ pārvaldes ārējo sakaru organizatore

Tālr.(+371)28633550, e-pasta adrese: pr@rsez.lv

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?