No šā gada 30. septembra līdz 4. oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām” integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros, kuras mērķis – iedrošināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes atrisināt ātrāk un ērtāk.

Arī  Rēzeknes pilsētas Centrālā bibliotēka, Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēka un Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēka ir iesaistījušas šajā akcijā un piedāvā saviem lietotājiem iespēju izmantot elektroniskās datu bāzes un katalogus.

Apnicis gaidīt bibliotēkā grāmatu rindā, lai uzreiz izlasītu jaunāko latviešu bestselleru? Nav problēmu, tas ir iespējams! Ja esi reģistrējies kā lasītājs kādā no bibliotēkām, tagad vari lasīt latviešu rakstnieku darbus bez maksas jebkurā vietā un laikā.

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās šajā – 2019. – gadā lasītājiem tiek piedāvāts jauns, inovatīvs pakalpojums – “3td e-GRĀMATU bibliotēka” vietnē www.3td.lv. Ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Šī iniciatīva tiek īstenota, lai veicinātu grāmatu lasīšanu mūsdienīgā un ērtāk pieejamā veidā.

“3td e-GRĀMATU bibliotēka” turpina publisko bibliotēku attīstības projektā “Trešais tēva dēls” (3td) uzsāktās aktivitātes. 3td projekta īstenošanas laikā Latvijas bibliotēkas tika apgādātas ar moderniem informācijas tehnoloģiju rīkiem un programmatūru, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu vienlīdzīgu piekļuvi informācijai un zināšanām.

Latviešu autoru e-grāmatu datu bāzi laika gaitā plānots papildināt ar jauniem izdevumiem, sadarbojoties ar vairākām izdevniecībām. Pakalpojums “3td e-GRĀMATU bibliotēka” ir pieejams tikai reģistrētiem bibliotēku lasītājiem, kuri bibliotēkā ir paņēmuši autorizācijas datus bibliotēkas e-katalogam.

“eBook Public Library Collection” aptver lielu skaitu e-grāmatu nosaukumu, kas speciāli atlasīti atbilstoši publisko bibliotēku lasītāju vajadzībām. Kolekcija piedāvā gan populāru pieaugušo un jauniešu daiļliteratūru, gan plašu izglītojošu literatūras klāstu tādās jomās kā veselība un fitness, spēles, amatniecība, hobiji, medicīna, pavārmāksla, reliģija, atpūta un izklaide, ģeogrāfija, tirdzniecība, finanses, ģimene, laulība, folklora, sociālā un sabiedrības labklājība, mājsaimniecība u. c. Visi nosaukumi ir pieejami neierobežotam vienlaicīgo lietotāju skaitam un kolekcija nemitīgi tiek papildināta ar jauniem izdevumiem. Datu bāze ir angļu valodā, bet tā nav problēma, jo ir mašīntulkotāji – https://hugo.lv, https://translate.google.lv

Bibliotēkā reģistrētie lasītāji šīs datu bāzes var izmantot arī attālināti, t. i., no sava datora vai mobilās ierīces. Piekļuves datus iespējams saņemt bibliotēkā.

Esiet moderni, izmantojiet bibliotēkas piedāvātās iespējas!

Informāciju sagatavoja Dzidra Germova, Rēzeknes pilsētas Centrālās bibliotēkas vecākā bibliogrāfe

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?