14. un 15. septembrī Utenas apkaimē norisinājās Lietuvas čempionāta motokrosā sestais – noslēdzošais – posms. Vairāki “Camk Latgale” komandas sportisti sezonas garumā uzrādīja labus rezultātus un uz noslēdzošo posmu devās ar labām iespējām ieņemt vietu uz goda pjedestāla sezonas kopvērtējumā.

Sestdienas, 14. septembra rīts sagaidīja ar skaistu rudenīgu laiku un lieliski sagatavotu trasi. Pirmie uz kvalifikācijas braucienu devās MX50 klases braucēji (4-9 gadus veci bērni). Mūsu komandas jaunākie braucēji kvalifikācijā uzrādīja labus rezultātus un startam kvalificējās Greg Laguta #111 kā pirmais, Denijs Bogdanovs #234 kā trešais un Rems Šarovs #183 kā ceturtais. Arī pirmais brauciens tika aizvadīts ar tādu pašu vietu sadalījumu – pirmais Greg Laguta, otrais braucējs no Lietuvas Rojus Zaborskis, trešais Denijs Bogdanovs un cetrutais Rems Šarovs. Te jāpiebilst, ka šajā motociklu klasē uz čempiona titulu pretendēja trīs sportisti – Rojus Zaborskis kā līderis, Denijs Bogdanovs ar 6 punktu deficītu no līdera un trešais Artūrs Vinters ar 2 punktu deficītu no Denija. Līdz ar to noslēdzošais otrais brauciens varētu izšķirt arī vietu sadalījumu čempionātā.

Otrā brauciena startā uzvarēja Rems Šarovs, otrais Greg Laguta, bet Denijs Bogdanovs tikai sestais. Iebraucot otrajā aplī, Grega Laguta, kurš jau bija kļuvis par līderi, motocikls apstājās. Tehniskā kļūme tika novērsta, bet bija zaudēts ļoti daudz laika un konkurenti bija jau gabalā. Tad, kad bija nobraukta puse no brauciena laika, pirmajā trijniekā bija Zaborskis, Vinters un Bogdanovs. Šāds vietu izvietojums finišā galīgi neapmierināja Deniju Bogdanovu, kurš strauji kāpināja tempu. Pirmais no šīs trijotnes kļūdu pieļāva Rojus Zaborskis – kritiens, un Rojus – trešais. Un tad sākās cīņa līdz pēdējā apļa pēdējam pagriezienam. Denijs piespieda kļūdīties Artūru Vinteru un uzvarēja ne tikai braucienā, bet arī posmā. Posma rezultāti mūsu sportistiem MX50 klasē: Denijs Bogdanovs 1. vietā, Greg Laguta 3. vietā, Rems Šarovs 5. vietā.

Lietuvas čempionāta kopvērtējumā:

 • 1. vietā Rojus Zaborskis (“Achilas”, Lietuva);
 • 2. vietā Denijs Bogdanovs (“Camk Latgale”, Latvija);
 • 3. vietā Artūrs Vinters (“Jāņa Vintera Moto Team Riga”, Latvija);
 • 4. vietā Greg Laguta (“Camk Latgale”, Latvija);
 • 6. vietā Rems Šarovs (“Camk Latgale”, Latvija).

MX65 klasē otro vietu Lietuvas čempionātā Ričardam Alenam Gaļcinam #737 bija vēl jānotur, bet vēl pastāvēja iespēja pacīnīties par čempiona titulu sezonas kopvērtējumā. Pirmajā braucienā izvērtās tiešām skaista cīņa starp lietuvieti Mariusu Adomaiti un Ričardu Alenu Gaļcinu, diemžēl vienā no dziļajām “špūrēm” pagriezienā aizķērās Ričarda motocikla kāpslis un piedzīvots kritiens. Šis liktenīgais kritiens arī izšķīra, ka Adomaitim vairs neviens nevarēja atņemt čempiona titulu. Otrais brauciens tika aizvadīts jau bez liela azarta un divu braucienu summā šajās sacensībās Ričardam otrā vieta.

Lietuvas čempionāta kopvērtējumā MX65 klasē:

 • 1. vietā Marius Adomaitis (“UtenaRacingSchool.lt”, Lietuva);
 • 2. vietā Ričards Alens Gaļcins (“Camk Latgale”, Latvija);
 • 3. vietā Raivo Laicāns (“Mārupes AMK Bieriņi“, Latvija).

MX85 klasē šajā posmā mūsu komandu pārstāvēja Dmitrijs Zvorigins #50, kurš divu braucienu summā izcīnīja 13. vietu. Šajā sezonā Dmitrijs ir piedalījies tikai divos Lietuvas čempionāta posmos, un līdz ar to sezonas kopvērtējumā tikai 23. vieta.

MX40+ klasē mūs pārstāvēja Dmitrija tēvs Vladimirs Zvorigins #131, kurš tāpat kā dēls ir piedalījies tikai divos posmos no sešiem. Noslēdzošajā posmā divu braucienu summā izcīnīta 9. vieta, bet sezonas kopvērtējumā 12. vieta.

Ļoti dramatiskas sacensības izvērtās brāļiem Brenčiem. Edvards Brencis #424 startē MX2 M (amatieri) klasē, bet Emīls Brencis #28 pārstāv MX1 M (amatieri) klasi, un uz šīm sacensībām abi ieradās kā čempionāta līderi savās klasēs. Ja Emīlam diezgan drošs punktu pārsvars pār otro vietu, tad Edvardam punktu pārsvars pavisam minimāls. Kvalifikācija aizvadīta daudzsološi – Edvards savā klasē otrais, bet Emīls trešais. Bet tad sākās tas, ko gaidījām vismazāk. Pirms pirmā brauciena izmēģinājuma aplī Edvarda motociklam ar akmeni tiek pārsists radiators. Ar to vēl nepietiek – pirmā brauciena pirmajā aplī finiša tramplīnā Emīla motociklam pārtrūkst ķēde un piedzīvots nepatīkams kritiens. Diemžēl abiem līderiem izlaists brauciens. Labi, ka Lietuvas nolikums paredz, ka sliktākais brauciens netiek ieskaitīts. Ja Emīla motociklam tikai jāuzliek jauna ķēde, un tas ir gatavs otrajam braucienam, tad ar Edvarda motocikla radiatora remontu lauka apstākļos ir sliktāk. Nav zināms, cik cilvēku varētu būt spējīgi uz tādu soli kā Mantas Jozaitis, kurš aizdeva savam lielākajam konkurentam radiatoru no rezerves motocikla, labi saprotot, ka līdz ar radiatoru atdod arī Lietuvas čempiona titulu. Otrajā braucienā Edvards izcīna uzvaru savā klasē, bet Emīls trešo vietu. Līdz ar to abus brāļus var apsveikt ar izcīnītiem Lietuvas čempionu tituliem!

Lietuvas čempionāta kopvērtējumā MX2 M klasē:

 • 1. vietā Edvads Brencis (“Camk Latgale”, Latvija)
 • 2. vietā Mantas Jozaitis (MSK „Sphagnum“, Lietuva)
 • 3. vietā Laurīnas Reprčka (UtenaRacingSchool.lt, Lietuva)
 • 23. vietā Artjoms Juhno (“Camk Latgale”, Latvija)

Kārtējo reizi arī motokrosā savu māku valdīt motociklu visiem nodemonstrēja viens no ātrākajiem pasaules un Eiropas spīdveja meistariem Grigorī Laguta. Lai gan kvalifikācijā neizdevās uzrādīt ātrāko apli, bet abos braucienos viņš palika nepārspēts. Līdz ar to kārtējā uzvara posmā un, pat izlaizdams šī seriāla divus posmus, Grigorī spēja ielauzties godalgoto trijniekā kopvērtējumā MX1 M klasē.

Lietuvas čempionāta kopvērtējumā MX1 M klasē:

 • 1. vietā Emīls Brencis (“Camk Latgale”, Latvija)
 • 2. vietā Linas Zemaitis (Moto klubas – IBC, Lietuva)
 • 3. vietā Grigorī Laguta (“Camk Latgale”, Latvija)
 • 14. vietā Deniss Zvorigins (“Camk Latgale”, Latvija)

Svētdien, 15. septembrī B/V klasē augsto otro vietu Lietuvas čempionāta kopvērtējumā izcīna ekipāža Modris Štelle/Mārtiņš Zemeskalns #72.

Apsveicam čempionus! Apsveicam visus godalgoto vietu ieguvējus! Apsveicu visus, kuri dāvāja prieka brīžus trasē un ārpus tās!

Paldies atbalstītājiem: Rēzeknes pilsētas domei, Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldei, lielākais paldies SIA “Alba Ltd”!

Aigars Virza, “Camk Latgale”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?