Septembra sākumā Rēzekni apmeklēja Turcijas pilsētā Lileburgazā dzīvojošie bērni, kuri viņu pedagogu vadībā iepazinās ar vietējām tradīcijām un kultūru.

Vizīte notika Eiropas Savienības finansētā projekta “Mākslā integrētās kultūras” ietvaros, un tās laikā bērni no Turcijas apmeklēja Ludzas amatnieku centru, Latgales kultūrvēstures muzeju, Latgales vēstniecību GORS, kā arī piedalījās Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” nodarbībās un Latgales tradicionālās kulinārijas meistarklasēs. Tāpat arī delegācija tikās ar Rēzeknes pilsētas vadību.

Projekta „Mākslā integrētās kultūras” mērķauditorija ir Latvijas pilsētā Rēzeknē un Turcijas pilsētā Lileburgazā dzīvojošie bērni, kas nodarbojas ar glezniecību, keramiku un mūziku. Projekta ietvaros bērni ne tikai paaugstinās savu meistarības līmeni, bet arī iepazīsies ar citas valsts tradīcijām un kultūru. Rēzeknē tiks organizēts arī seminārs, kurā plānots runāt par toleranci, reliģisko iecietību un starpkultūru dialogu.

Veiksmīgai projekta īstenošanai plānotas arī mūzikas, glezniecības un keramikas pedagogu no Rēzeknes un Lileburgazas tikšanās, lai izstrādātu radošo darbnīcu tēmas un īpašu pasniegšanas metodiku. ARPC “Zeimuļs” pedagogi devās uz pirmo tikšanos Turcijā jau aprīlī, savukārt maija beigās Rēzekni jau apmeklēja Lileburgazas pedagogi.

Projekta kopējais finansējums – 131 tūkstotis eiro, turklāt jāatzīmē, ka šis projekts 100% apjomā tiek finansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem un tam nav nepieciešams Rēzeknes pilsētas domes līdzfinansējums.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?