„Olimpiskā diena” ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība, un tā tiek rīkota par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos stiprinātu Olimpisko garu, neskatoties uz viņu vecumu, un lai vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

„Olimpiskā diena 2019” Latvijā norisinājās piektdien, 20. septembrī ar moto “Tu vari, ja tu dari!”, aicinot “Nāc un vingrot sāc!” .

Rēzeknē pasākums „Olimpiskās diena 2019” norisinājās pilsētas stadionā, kur pulcējās astoņu Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu 6.-7. klašu audzēkņi (komandā 10 meitenes un 10 zēni). Šogad laika apstākļi dalībniekus lutināja, un jaunie olimpieši bija apņēmības un sportiskā azarta pilni, lai veiksmīgi piedalītos visās Rēzeknes bērnu – jaunatnes sporta skolas organizētajās sportiskajās aktivitātēs. Pasākums notika sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Latvijas Sporta Federāciju padomi (Eiropas Sporta nedēļas ietvaros) un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi.

Pasākums sākās ar svinīgu Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) karoga pacelšanu un LOK himnas atskaņošanu. Pacelt karogu tika aicināta Latvijas izlases dalībniece futbolā, Rēzeknes BJSS sieviešu futbola komandas kapteine un arī futbola trenere Ligita Tumāne.

Pēc tam visi dalībnieki piedalījās kopējā rīta vingrošanā, kura vienlaicīgi norisinājās visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās. Rīta rosmes mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Un tad tika dots starts komandu sacensībām – jautrās stafetes, metieni basketbola grozā, netradicionālais boulings un atrakcija “Jautrie šāvieni”.

Šogad „Olimpiskajā dienā” Rēzeknē komandu vērtējumā galveno balvu – Olimpiskās komitejas dāvāto “Sportland” dāvanu karti – izcīnīja Rēzeknes 6. vidusskolas komanda – Artjoms Čerjakovs, Damiāns Pavlovičs, Timurs Peiners, Dmitrijs Petrovs, Ņikita Rižakovs, Adrians Skrebeļs, Arsenijs Dubins, Valerijs Samodurovs, Arturs Keīguls, Jegors Tarasovs, Mihails Taranenko, Nikola Červinska, Darja Gudkova, Viktorija Kaškare, Agnija Pecka, Amālija Tokareva, Alīna Kuzmina, Jelizaveta Parfenova, Alīna Ūzula, Violeta Volkova, Marija Bobrova, Marianna Perepeča skolotāja Jura Rozentāla vadībā. Otrajā vietā Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda (skolotāja Lolita Malinovska), trešajā vietā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda.

Izglītības iestāžu audzēkņi „Olimpiskās dienas” ietvaros tika aicināti piedalīties arī zīmējumu konkursā ”Latvijas Olimpiskās komandas talismans” (pirmsskolas un sākumskolas audzēkņiem) un eseju konkursā (no 7. klases ieskaitot) par tēmu „Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai”.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?