Piektdien, 27. septembrī Rēzekni apmeklēja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons un Japānas vēstnieks Latvijā Jasuhiro Kavaguči. Abi vēstnieki savas vizītes sāka ar tikšanos ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču.

Tikšanās laikā domē Lielbritānijas vēstniekam tika prezentēti gan jau īstenotie, gan realizācijas stadijā esošie attīstības projekti, Rēzeknes pilsētas investīciju potenciāls, kā arī Rēzeknes SEZ darbība un priekšrocības. Saruna ar domes priekšsēdētāju un Rēzeknes SEZ pārvaldnieci Sandru Ežmali pārsvarā skāra reģiona ekonomiskās attīstības jautājumus un to kavējošos faktorus, kā, piemēram, demogrāfisko krīzi, labas kvalitātes dzīvojamā fonda trūkums piesaistāmajiem speciālistiem. Lielbritānijas vēstnieks Kīts Šenons atzīmēja, ka britu uzņēmēju interese par uzņēmējdarbības iespējām Latvijā ir diezgan liela un vēstniecība cenšas viņiem sniegt pēc iespējas plašāku informāciju.

Vizītes laikā Lielbritānijas vēstnieks apmeklēja arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāziju, kur tika demonstrēta 26 minūtes gara filma “Sabiedrotais” par dažām Latvijas brīvības cīņu epizodēm 1918.-1919. gados. Šīs filmas veidošanā aktīvi piedalījās arī vēstnieks, būdams pēc izglītības vēsturnieks.

Japānas vēstnieka Latvijā Jasuhiro Kavaguči vizītes galvenais mērķis bija japāņu aktrises Šjoko Ito monoizrādes atklāšana. Tieši pateicoties Japānas vēstniecībai skatītājiem Rēzeknē bija iespēja redzēt izrādi “rakugo” stilā (mutisks stāstījums ar obligātu komisku atrisinājumu) – vienā no Japānas klasiskajām teātra mākslām, kas ir zināma jau vairāk kā 400 gadus. Tikšanās laikā ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Jasuhiro Kavaguči pastāstīja par dažiem savas darbības pamatvirzieniem, piemēram, tūristu skaitu palielināšanu no Japānas ne tikai uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu, bet arī uz reģioniem, kur, kā uzskata vēstnieks, ir ļoti daudz interesantu lietu, un par var vilkt paralēles starp Latviju un Japānu, piemēram, lai arī cik neparasti tas neskanētu, starp abu valstu kulinārajiem mantojumiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?