Ceturtdien, 3. oktobrī Kazahstānas konsuls Latvijā Kairats Kambarovs un Kazahstānas uzņēmējdarbības pārstāvji apmeklēja Rēzeknes speciālo ekonomisko zonu (RSEZ) un tikās ar pilsētas vadību un Rēzeknes uzņēmējiem. Tāpat viesi apskatīja arī zemesgabalus Viļakas ielā 1 un Atbrīvošanas alejā 155a, apmeklēja SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, kā arī iepazinās ar Rēzeknes attīstības projektiem.

Šī bija pirmā Kazahstānas diplomātiskā pārstāvja vizīte Rēzeknē kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Vizītes galvenais mērķis bija ekonomisko sakaru dibināšana.

Kā pastāstīja Kairats Kambarovs, ir diezgan liels potenciāls Rēzeknes un Kazahstānas uzņēmēju sadarbībai. Kazahstāna šobrīd aktīvi ievieš mūsdienu tehnoloģijas visās tautsaimniecības sfērās un rēzekniešiem šajā ziņā ir, ko piedāvāt. Apmeklējot dažus RSEZ uzņēmumus, viesus patīkami pārsteidza ražošanas līmenis un produkcijas kvalitāte.

Savukārt, Kazahstānas rūpniecības uzņēmuma SIA “Eko Air”, kas vienīgais darbojas Baltijas valstīs, īpašnieks Rostislavs Li secināja, ka Rēzekne ir lieliska vieta investīcijām un biznesa attīstībai. Šeit ir laba infrastruktūra, ērta transporta loģistika, kvalificēti kadri – speciālistus gatavo Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Turklāt vēl nodokļu atvieglojumi, kurus nodrošina speciālā ekonomiskā zona.

Nesen Kazahstāna nolēma atvērt savu vēstniecību Latvijā, kas jau šogad plāno sākt pilnvērtīgu darbu Rīgā.

1 Comment
  1. Rēzeknietis 2 gadiem atpakaļ

    Nu uz priekšu! Lai dome vai SEZ izveido investīciju piesaistes speciālistu grupu, kas brauc apkārt. Jārunā klātienē.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?