Pilnā sparā rit Latvijas 2019. gada individuālais čempionāta novusā. Pirmais atlases posms norisinājās jau 7. septembrī. Kopā Latvijas čempionātam bija pieteikušies 344 dalībnieki. Pēc iepriekšējā gada rezultātiem 168 dalībnieki sadalīti trīs līgās un sacensības sāka atkarībā no līgas, bet pārējie sāka ar atlases sacensībām 7. septembrī.

Henrihs Janovskis sacensības sāka 14. septembrī, kad četrās vietās savā starpā spēles izspēlēja pa 14 otrās līgas dalībniekiem. Henrihs, spēlējot Rīgā, sakrāja 17 punktus un izcīnīja astoto vietu. Pēc tam 28. septembrī Durbē, Bauskā, Rīgā un Mālpilī sabrauca pa 28 dalībniekiem, lai noskaidrotu 1/16 fināla spēļu labākos. H. Janovskis spēlēja Rīgā, kur 1/16 fināla spēlēs sakrāja 32 punktus un izcīnīja 17. vietu 28 dalībnieku konkurencē. Tas gan nedeva iespēju turpināt sacensības 1/8 finālā, jo tālākām spēlēm kvalificējās tikai 14 dalībnieki.

Tajā pat dienā turpat savstarpējās spēles izspēlēja pa 14 pirmās līgas novusistiem. Aleksejs Kručāns spēlēja Rubenē un sakrāja 17 punktus, izcīnot 8. vietu. Pēc tam 5. oktobrī Pociemā Aleksejs startēja 1/8 fināla spēlēs, sakrāja 36 punktus, izcīnot 11. vietu un kvalificējoties ¼ fināla sacensībām, kuras norisināsies 19. oktobrī Rubenē un vēl trīs vietās – Ventspilī, Bauskā un Rīgā.

Sestdien, 5. oktobrī sacensības uzsāka arī sievietes, kuras pa 15 dalībniecēm ieradās četrās sacensību vietās. Anna Laganovska, Lidija Sosnare un Gaļina Boļšakova devās uz Rīgu, kur tika izspēlētas 1/8 fināla spēles, izspēlējot katrai dalībniecei ar katru. Anna sakrāja 18 punktus un izcīnīja 7. vietu, Lidijai ar 8 punktiem 12. vieta, Gaļinai ar vienu punktu 14. vieta. Visām trim novusistēm priekšā ¼ fināla spēles, kuras norisināsies 19. oktobrī Pociemā.

Svētdien, 22. septembrī Daugavpilī norisinājās H. Tarvida piemiņas turnīrs novusā, kurā piedalījās arī Rēzeknes novusisti. Spēles notika pēc apļa sistēmas. Aleksejs Kručāns sakrāja 35 punktus un izcīnīja otro vietu. Ivans Leonovs ar 16 punktiem ierindojās 13. vietā, Voldis Truntiks ar 6 punktiem – 15. vietā.

Sestdien un svētdien, 12.-13. oktobrī Ludzā (Stacijas ielā 41) norisināsies Starptautiskais reitinga turnīrs, Pasaules Kausa izcīņas 8. posma sacensības novusā. Sestdien norisināsies sacensības vienspēlēs gan vīriešiem, gan sievietēm, bet svētdien – dubultspēlēs.