Trešdien, 16. oktobrī plkst. 18.00 Rēzeknes Tautas teātris aicina uz izrādi pēc Vasilija Šukšina stāstiem “Kaprona eglīte. Dīvainis. Mikroskops” Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3), bet 19. oktobrī – Utenas teātrī, kur rēzeknieši piedalīsies festivālā “Theater Cluster 2019”.

Izrādē “Kaprona eglīte. Dīvainis. Mikroskops” darbība norit krievu sādžā, kur plosās lielas kaislības, cilvēki meklē dzīves jēgu un savu tieksmju piepildījumu. Daži to atrod, citi – nē. Režisore Māra Zaļaiskalns izrādi veidojusi kā episku vēstījumu, stāstu lasījumam viegli un plūdeni mijoties ar aktieru dzīvošanu V. Šukšina stāstos, savukārt video projekcijas palīdz piedzīvot gadalaiku maiņu. Rēzeknes Tautas teātris atklāj trīs Vasilija Šukšina stāstus, rosinot skatītāju dzīvot līdzi stāstu varoņiem un viņu sapņiem, uzdodot jautājumus arī pašiem sev, vai ļaujamies savu sapņu piepildījumam, cik daudz saprotam un pieņemam viens otra dīvainības, un kurš galu galā ir lielāks dīvainis – vai sapņotājs, vai gājējs pret vēju, bērnišķīgā prieka nesējs, vai savu dusmu paudējs?

Labi zināmais režisors, aktieris un rakstnieks Vasilijs Šukšins (1929–1974) dzimis Krievijas Altaja novadā un ir tipisks krievu sādžas attēlotājs. Vasilija Šukšina stāsti ir pati dzīve, cilvēks ir vesela pasaule. Reizēm rakstnieks atļaujas pasmaidīt par saviem varoņiem un to dīvainībām, bet vienmēr jūtamas viņa dziļās simpātijas pret šiem cilvēkiem.

Izrādes režisore – Māra Zaļaiskalns. Lomās: Ināra Apele, Vija Dikule, Sandra Juste, Kaspars Balodis, Aldis Leidums, Oskars Lustiks, Jānis Pampe, Arturs Rozvjazevs. Telpa un kostīmi – Ināra Apele, gaisma un skaņa – Ints Salmiņš, video – Sergejs Čakāns, horeogrāfs – Ilmārs Dreļs.

Biļetes (pieaugušajiem – 5,00 €, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 3,00 €) var iegādāties Rēzeknes kultūras nama kasē, tālr. 646 22066.

Savukārt no 16. līdz 20. oktobrim Lietuvā (Kupišķos, Utenā, Pasvalē) norisināsies starptautiskais amatierteātru festivāls “Theater Cluster 2019”, kurā starp Anglijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Katalonijas, Polijas, Rumānijas, Nīderlandes, Krievijas, ASV un Lietuvas teātriem piedalīsies arī Rēzeknes Tautas teātris ar Vasilija Šukšina iestudētajām laikmeta ainiņām “Kaprona eglīte. Dīvainis. Mikroskops” (lietuviski – Kaproninė kalėdų eglutė. Netinkamasis. Mikroskopas).

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?