Šogad jau trešo reizi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru rīko konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, kurā piedalās arī Rēzeknes pilsētas pašvaldība.

Konkursā žūrija vērtēs visas 119 Latvijas pašvaldības pēc dažādiem kritērijiem piecās pašvaldību grupās – Kurzemes plānošanas reģiona grupa, Latgales plānošanas reģiona grupa, Rīgas plānošanas reģiona grupa, Vidzemes plānošanas reģiona grupa un Zemgales plānošanas reģiona grupa.

Konkursa pirmajā kārtā viens no vērtēšanas kritērijiem ir iedzīvotāju vērtējums (balsojums par pašvaldību pakalpojumiem). Nobalsot par Rēzekni var šeit: http://vietagimenei.lv/pasvaldiba/rezeknes-pilseta. Lai nobalsotu, portālā jāreģistrējas ar savu Facebook profilu vai arī ar savu e-pasta adresi. Balsot var līdz 2019. gada 4. novembrim (ieskaitot). Starp citu, iedzīvotāji var nobalsot arī par vairākām (līdz trīs) ģimenei draudzīgām pašvaldībām, kā arī novērtēt un sniegt savu viedokli vai priekšlikumus par pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem attiecīgajās pašvaldībās. Tāpat konkursa pirmajā kārtā tiks vērtēti arī administratīvie dati, dzimstības dati un pašvaldību līdzdalība konkursa informatīvajā kampaņā.

Kā informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte Ilze Vārpiņa, konkursa otrajai kārtai tiks nominētas piecas labākās pašvaldības katrā plānošanas reģionā (kopā 25 pašvaldības Latvijā). Vērtēšanas komisija iepazīsies ar katras pašvaldības konkursa 1. kārtas rezultātiem un izvērtēs arī papildus sniegto informāciju par katras pašvaldības nodrošinātajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem, tāpat arī izskatīs balsojuma ietvaros iedzīvotāju sniegtos komentārus, nepieciešamības gadījumā lūdzot pašvaldībām papildu informāciju.

Konkursa trešajai kārtai tiks nominētas divas pašvaldības katrā pašvaldību grupā ar augstāko punktu skaitu. Tādējādi vērtēšanas komisija klātienes vizītēs šī gada novembrī vērtēs desmit Latvijas labākās pašvaldības. Laureāti katrā grupā un papildu nominācijās tiks noteikti, pamatojoties uz Vērtēšanas komisijas lēmumu.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti decembrī svinīgā pasākumā. Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” rezultātā tiks noteiktas piecas ģimenēm draudzīgākās pašvaldības – pa vienai katrā no plānošanas reģioniem. Tās saņems naudas balvu 15 000 eiro apmērā. Tiks noteikta arī “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019”, kas iegūs naudas balvu 25 000 eiro apmērā. Komisija var noteikt papildu nominācijas kādā no pakalpojumu grupām, kas tiks vērtētas konkursa ietvaros. Papildus naudas balvas nominācijās paredzētās vismaz 15 000 eiro apmērā. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

Rēzeknes pilsētas dome aicina iedzīvotājus būt aktīviem, jo tikai visi kopā mēs varēsim iegūt līdzekļus jauna bērnu rotaļu laukuma vai sporta laukuma ierīkošanai mūsu pilsētā, lai Rēzeknē veidotu vēl labvēlīgāku vidi bērniem un ģimenēm ar bērniem.

Infografika pdf

1 Comment
  1. Vladimirs 3 gadiem atpakaļ

    Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019 – Rēzeknes pilsētā!!!

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?