No 10. līdz 12. oktobrim notiek Eiropas mēroga festivāls #ErasmusDienas 2019, tajā pirmo reizi iesaistās arī Rēzeknes sākumskola kā Latvijas Erasmus+ projekta īstenotāji. Festivāla ietvaros 10. oktobrī Rēzeknes sākumskolas foajē varēja redzēt projekta “Mācīsimies ar RSS” laikā skolēnu veidotās filmiņas un citus video un foto materiālus. Skolēni, skolotāji un skolēnu vecāki no plkst. 7.30 varēja noskatīties Latvijas, Polijas, Lielbritānijas, Horvātijas un Turcijas skolēnu veidotās reklāmas par savu pilsētu, dokumentālās filmiņas par to, kas, skolēnu prāt, ir laime, Rēzeknē veidotās animācijas filmas, kā arī foto un video materiālus par projekta vizītēm Turcijā, Lielbritānijā un Latvijā, Rēzeknē.

Jau otro gadu Rēzeknes sākumskola aktīvi darbojas programmas ERASMUS+ finansētajā projektā “Mācīšanās ar RSS: skolēnu tehnoloģisko un uzņēmējdarbības prasmju veicināšana, izmantojot radošumu, saziņu un sadarbību” (projekta nr. 2018-1-UK01-KA229-048249_2). Projekta mērķi ir attīstīt skolēnu radošumu, saziņas un sadarbības prasmes, kā arī padziļināt skolēnu un skolotāju digitālās kompetences. Projekta ilgums ir 2 gadi un tā gaitā Rēzeknes sākumskolas 5.–6. klašu skolēni skolotāju vadībā veido reklāmas klipus, dokumentālo filmu, animācijas filmiņas un citus video sižetus.

Projekta pirmā vizīte notika 2018. gada oktobra vidū Turcijas pilsētā Antālijā, kurp devās 3 Rēzeknes sākumskolas skolotājas. Tajā dalībnieki apmeklēja partnerskolu, dalījās savstarpējā pieredzē, kā arī attīstīja savas radošās prasmes un idejas mākslas un mūzikas radošajās darbnīcās. Tāpat filmu studijā Antalya Film Ekibi-AFE skolotājām bija vienreizēja iespēja ieskatīties profesionāļu amata noslēpumos, kas, atgriežoties savās skolās, projektā iesaistītajiem skolotājiem lieliski palīdzēja vadīt filmēšanas un montāžas darbus skolēniem, kuri veidoja reklāmas klipu par Rēzekni un pilsētas daudzveidīgajiem uzņēmumiem. Skolotājas Lauras Meščanovas vadībā vairāku mēnešu garumā skolēni uzņēma un montēja reklāmas filmiņu, parādot tajā skaistākās Rēzeknes vietas un 5 veiksmīgus uzņēmumus pilsētā – Latgales vēstniecību GORS, kebabnīcu “Ausmeņa Kebabs”, profesionālo dizaina studiju “Zeize”, SIA “LEAX Rēzekne” un Rēzeknes gaļas kombinātu.

Nākamā projekta vizīte notika 2019. gada martā Londonā, kur 6 Rēzeknes sākumskolas skolēni un 3 pedagogi iepazinās ar vietējo skolu, mācību procesu un Londonas kolēģu sagatavotajām filmiņām, kā arī demonstrēja rēzekniešu nofilmēto reklāmas klipu. Ļoti vērtīgas bija apmācības pasaulslavenajā filmu studijā “BFI” (British Film Institute), ELAM (East London Arts and Music) un “Camden City” mācību centrā, apgūstot dokumentālo filmu veidošanu, spēļu un mūzikas radīšanu, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas. Tāpat rēzekniešiem bija iespēja izbaudīt arī bagātīgo megapoles kultūras piedāvājumu – noskatīties teātra izrādi “Karalis Lauva” un iepazīt Londonas muzejus un kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas.

Projekta trešā vizīte noritēja Rēzeknes sākumskolā, kur 2019. gada jūnijā viesojās 40 ārvalstu skolēni un skolotāji no Anglijas, Horvātijas, Polijas un Turcijas un mācījās veidot animācijas filmas. Nepilnas nedēļas laikā Rēzeknē tika piedzīvots neaizmirstamu notikumu karuselis – krāšņa uzņemšanas ceremonija, projektā iesaistīto valstu sagatavoto dokumentālo filmu “Kas ir laime?” noskatīšanās, kā arī vairāki mācību semināri ar praktiskiem ieteikumiem labu kadru uzņemšanai. Dažādu veidu animāciju veidošanu  viesiem palīdzēja apgūt skolotāja Laura Meščanova un projektā iesaistītie 6. klašu skolēni. Brīvajā laikā, lai viens otru labāk iepazītu, projekta dalībnieki apmeklēja gan zirgu sētu “Untumi”, saimniecību “Obelisk Farm”, gan Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu muzeju u. c. vietas, izbaudot Latgales dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību.

Projekts paredz, ka atbraukušie skolēni dzīvo viesģimenēs, līdz ar to projekta realizācijā piedalījās un viesu uzņemšanā iesaistījās arī 11 Rēzeknes sākumskolas skolēnu ģimenes. Paldies vecākiem, ģimenēm, skolēniem par aktīvo līdziesaistīšanos un mūsu projekta  atbalstīšanu. Vecāki un viņu bērni atzina, ka šāda savstarpējā iepazīšanās dod iespēju skolēniem labāk apgūt valodu, iepazīties ar citu valstu kultūru, saprotot un novērtējot katras valsts unikālo un īpašo.

Gandarījums par projekta ietvaros iegūto pieredzi un piedzīvotajām emocijām dubultojas, jo arī viesi no citām valstīm ir veltījuši atzinīgus vārdus par aktivitātēm Rēzeknē. Starpvalstu vizītes ietvaros lieliski izdevies prezentēt ne tikai Rēzeknes sākumskolu, bet pilsētu kopumā un galvenais – mūsu cilvēkus – skolēnus un viņu ģimenes, jo no projekta dalībniekiem saņēmām neskaitāmus pateicības vārdus: “tā bija brīnišķīga pieredze, paldies par neaizmirstamu nedēļu, kas tika pavadīta Rēzeknē. Visa mūsu grupa Latvijā ir uzlādējusies ar pozitīvām emocijām. Mūsu skolēni viesģimenēs jutās ļoti gaidīti.”

Paldies Rēzeknes sākumskolas vadības komandai, projekta komandai par ieguldīto darbu vizītes nodrošināšanā.

Nākamā projekta tikšanās reize notiks novembrī Polijā, kurai skolēni jau šobrīd aktīvi gatavojas – internetresursos iepazīst valsti un tās kultūru, veido animācijas filmiņas, ko rādīs projekta dalībniekiem no pārējām iesaistītajām valstīm.

Inga Rudzīte, projekta koordinatore, Rēzeknes sākumskolas skolotāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?