Pasaules mūzikas festivāla PORTA noslēguma koncerts pirmo reizi festivāla 19 gadu pastāvēšanas vēsturē notiks Rēzeknē, svētdien, 10. novembrī, plkst. 17.00, Latgales vēstniecībā GORS.

No trim izteikti atšķirīgām daļām sastāvošie pasaules mūzikas svētki Latgales vēstniecībā GORS būs košs muzikāls notikums, kur priekšplānā gozēsies balss kā senākais no pasaules mūzikas instrumentiem. Ģeogrāfiski mūzika koncertā vīsies no īstenas latgaļu etnomūzikas līdz jodelējošam šveiciešu džezam, no nevaldāmiem poļu ritmiem līdz samtainam izraēļu folk-popam.

Koncerta pirmajā daļā spēcīgu enerģijas lādiņu atraisīs pasaulsslavenā poļu grupa “Dikanda”, kuras skanējumā līdzās dažādiem tradicionālajiem poļu mūzikas instrumentiem būs dzirdami ar balkānu jaudu apveltīti čigānisku dziedājumu virpuļi.

Šī koncerta ietvaros pārsteigumus sola “Dikandas” un vietējo etnomūzikas meistaru kopprojekts, kurā savīsies poļu, latgaliešu un lībiešu melodijas. Kopā ar mūsu viesiem uz skatuves kāps Julgī Stalte, Ēriks Zeps un Rēzeknes folkloras kopa “Vīteri”.

Koncerta otrajā daļā uz skatuves kāps multiinstrumentālists un dažādu vokālo tehniku virtuozs – šveicietis Kristians Cēnders – kurš pārvalda ne tikai džeza un akadēmisko dziedāšanu, bet arī daudz neierastākas vokālās tehnikas, tostarp jodelēšanu un virstoņu, jeb rīkles dziedāšanu, kā arī dažādas ķermeniskās dziedāšanas formas.

Koncerta noslēguma daļā izraēliešu folk-pop grupa Lola Marsh priecēs klausītājus ar solistes Jaelas samtaino, čella skanējumam līdzīgo balss tembru un ienesīs festivālā viegli juteklisku nostalģijas noskaņu.

Pasaules mūzikas festivals PORTA’19 noris no 8. līdz 10. novembrim Valmierā, Rīgā un Rēzeknē.

Informāciju sagatavoja Ilze Apsiņa

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?