Uz Rēzeknes teātra “Joriks” skatuves, svinot Latvijas valsts svētkus, no 11. līdz 20. novembrim trīs izrādes latviešu valodā – A. Volodins “No mīļotajiem nešķirieties”, V. Šekpsīrs “Otello” un pirmizrāde Ingmars Bergmans “Rudens sonāte”.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, plkst. 19.00 A. Volodins “No mīļotajiem nešķirieties”, liriska komēdija.
Izrāde “No mīļotajiem nešķirieties” nav ikdienišķs stāsts par ikdienišķām lietām – prombūtni, šķiršanos. Precēts pāris, kas kopā dzīvojuši pavisam neilgi, nokļūst tiesas zālē. Jauniešu emocijas un karstais prāts neļauj viņiem pašiem atrisināt savas nesaskaņas, un vienā acumirklī par vienīgo mīlestības aizstāvi, par personu, kurš aizvainojumu, pārmetumu un pārpratumu straumē varētu glābt jūtas, kļūst tiesnesis.
Darbība notiek Ļeņingradā (Pēterburgā), un visus lugas notikumus apvij šīs pilsētas maģija. Stāsts būs tuvs ikvienam, kam jebkad ir nācies šķirties, zaudēt tuvus un mīļus cilvēkus, katram, kurš zina, kas ir piedošana, un tic tam, ka mīlestība var pārvarēt visu, pat šķiršanos.
Režisors: Antons Kiseļuss
Scenogrāfe: Olga Galicka
Lomās: Edijs Zalaks, Elīna Avotiņa, Māra Ribkinska, Ance Kukule, Ilze Āboltiņa un Kārlis Tols.
Ieteicamais vecums: 12+.
Izrādes ilgums 1 h 30 min.

13. novembrī plkst. 19.00 V. Šekspīrs “Otello”, melodrāma. Viljama Šekspīra luga “Otello” ir viena no pasaules dramaturģijas virsotnēm.
Mūsu iestudējumā redzēsiet divu galējību atspoguļojumus – poētiskās un ikdienišķās, maigās un nežēlīgās, mīlošās un nāvējošās, cilvēciskās un mežonīgās, kuru krustpunktā rodas mūžīgais mīlestības stāsts. Ikkatrā no mums reizēm ir paslēpies Otello.
Režisors: Antons Kiseļuss
Scenogrāfe: Olga Galicka
Lomās: Edijs Zalaks, Sandija Dovgāne, Eduards Johansons, Jekaterina Garfunkele un Māris Skrodis.
Ieteicamais vecums: 14+.
Izrādes ilgums 1 h 45 min.

20. novembrī plkst. 19.00 pirmizrāde Ingmars Bergmans “Rudens sonāte”, skaņdarbs četratā.
Ciema mācītāja sieva Eva uzaicina savu māti Šarloti ciemos. Viņas nav tikušās septiņus gadus. Māte ir pasaulslavena pianiste, meita divu grāmatu autore un mūzikas pasniedzēja. Šarlote ir tikko zaudējusi savu mīļoto vīru. Eva savu dzīvi ir izvēlējusies ziedot rūpēm par savu slimo māsu Helēnu. Eva nekad nav izjutusi mātes mīlestību un iespējams pat vaino Šarloti sava tēva nāvē, ka viņa nemīl savu vīru Viktoru un nespēj samierināties ar sava dēla nāvi, kurš miris traģiskā negadījumā četru gadu vecumā, tā arī nesastopot savu vecomammu. Šarlote, nespējīga atzīt savas kļūdas, gatava atpirkties un vienlaicīgi dziļi vientuļa personība, kuras vienīgā, patiesā aizraušanās ir mūzika, vienīgi caur to viņa ir spējīga nodot savu pasaules izjūtu.
Režisors un scenogrāfs: Mārtiņš Eihe
Lomās: Sandija Dovgāne, Esmeralda Ermale, Māris Skrodis un Kārlis Tols.
Ieteicamais vecums: 16+.

Biļetes var iegādāties Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kasē (Atbrīvošanas alejā 97), “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Lai pieteiktu bērnu un skolēnu grupas izrādes apmeklējumiem, zvaniet pa tālruni 646 22182. Iespējams vienoties par datumu un grupu atlaidēm. Papildus informācija: www.teatrisjoriks.lv.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes teātra “Joriks” reklāmas speciāliste Elīna Zujāne

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?