Ceturtdien, 31. oktobra pēcpusdienā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” pulcējās Rēzeknes pilsētas jaunieši un vasaras nodarbinātības programmas īstenotāji izvērtēšanas pasākumā “Tēja ar darba devējiem”. Uz tikšanos tika aicināti arī direktoru vietnieki, karjeras konsultanti un visi interesenti.

Pasākums “Tēja ar darba devējiem” ir kļuvis par nozīmīgu pasākumu Rēzeknes pilsētā dzīvojošajiem jauniešiem, vasaras nodarbinātības programmai piešķirtais finansējums bija 28 460 eiro. Konkursa budžeta ietvaros šogad varēja apstiprināt 68 vakances, un jauniešiem tas bija papildus atbalsts gūt savu pirmo darba pieredzi Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādēs un uzņēmumos, kā arī lietderīgi pavadīt savu vasaras brīvlaiku. Šovasar ar savu pieredzi un zināšanām dalījās Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvalde, Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” Pensionāru sociālo pakalpojumu centrs, Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”, profesionālās izglītības centrs “Ideja”, SIA Mācību centrs “Austrumvidzeme”, SIA “Lekon” kafejnīcas “Rositten” un “Baravika”, SIA “Rēzeknes slimnīca”, SIA “LaPizza”, SIA “Zeize”, SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne”, SIA “Poligrāfserviss”, SIA “MIDIS”, SIA ”Austrumlatvijas koncertzāle”, Latgales Kultūrvēstures muzejs, Rēzeknes centrālā bibliotēka.

Pasākumā otrajā daļā visiem klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar anketēšanas rezultātiem un izstrādāt priekšlikumus stratēģijas izveidei. Rēzeknes pilsētas pašvaldība īsteno projektu ”Rēzeknes pilsētas pašvaldības jaunatnes politikas plānošanas dokumenta izstrāde”, kas tika iesniegts un apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas “Jaunatnes politikas valsts programma 2019. gadam, Valsts atbalsta nodrošināšana jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās. 1.3. Atbalsts darba ar jaunatni sistēmas izveidei un attīstībai vietējā līmenī” projektu konkursa ietvaros. “Rēzeknes pilsētas pašvaldības jaunatnes politikas plānošanas dokumenta izstrādes” ietvaros ir veikta anketēšana Rēzeknes pilsētas vispārējās izglītības iestādēs no 6. līdz 12. klasei (ieskaitot).

Strādājot grupās, jaunieši un uzņēmēji vienojās par sekojošām darbībām: brīvprātīgā darba attīstība, mācību ekskursijas, prakses vietas un informācijas apmaiņa. Uzņēmēji uzsvēra, ka ļoti būtisks ir skolas atbalsts, ieinteresētība un aktīva dalība.

Mēs sakām lielu paldies visiem darba devējiem par aktīvu darbību un siltajiem vārdiem, paldies, ka jūs atradāt iespēju būt klāt šajā jaukajā izvērtēšanas pasākumā. Mēs pateicamies par atsaucību un veiksmīgu sadarbību Rēzeknes pilsētas domei, ar kuras atbalstu varēja tikt realizēta Jauniešu karjeras un vasaras nodarbinātības programma.

Mēs ceram, ka nākošgad jauniešu un darba devēju interese iesaistīties šinī projektā tikai pieaugs un gan jaunieši, gan uzņēmumi iegūs nenovērtējamu sadarbības un darba dzīves pieredzi.

Jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?