Sākoties jaunajam mācību gadam, sporta biedrības “Sedna” jaunieši sadarbībā ar  Rēzeknes 2. vidusskolas un Rēzeknes 3. vidusskolas skolēniem realizē jaunatnes iniciatīvas projektu “Realizē sevi”. Projekta laikā jaunieši darbojas četrās grupās, un katrai grupai ir sava joma – veselīgs uzturs, radošums, sports un digitālais. Iesaistoties neformālās izglītības aktivitātēs, jaunieši apgūst dažādas jaunas prasmes un iepazīst tieši konkrēto darbības jomu. Projekta laikā kopā ar jauniešiem strādā dažādi speciālisti (uztura speciālists, treneris, foto un video speciālists, projekta koordinators un jauniešu atbalsta persona). Viens no uzdevumiem jauniešiem bija organizēt pašiem savu ārpusskolas pasākumu.

31. oktobrī norisinājās ārpusskolas pasākums, kura ietvaros katra no grupām demonstrēja savu paveikto darbu. Veselīgā uztura grupa pētīja dažādas interesantas receptes un piedāvāja ikvienam iesaistīties veselīgā uztura pagatavošanas meistarklasē. Jaunieši atzīmēja, ka lielākā mūsdienu problēma ir neveselīgās uzkodas un maldīgi stereotipi par to, ka veselīgo uzkodu pagatavošana aizņem daudz laika. Ikvienam bija iespēja iesaistīties kustīgā viktorīnā un uzzināt jaunus faktus par veselīgu dzīvesveidu.

Sporta grupa bija sagatavojusi interesantus un neformālus uzdevumus dalībniekiem. Lielākajiem pasākuma dalībniekiem bija jāiesaistās izturības un veiklības stafetēs. Tāpat visiem bija iespēja izmēģināt dažādu sporta viedu elementus. Jaunieši bija padomājuši arī par jaunākajiem pasākuma dalībniekiem, kuriem tika piedāvāta iespēja piedalīties neformālajās aktivitātēs. Prieks bija redzēt, ka kopā ar dalībniekiem aktīvi darbojās arī skolotājas.

Radošās jomas grupa izveidoja informatīvu stendu, uz kura ikviens varēja atzīmēt vietas Rēzeknes pilsētā, kur var sevi realizēt. Pie izveidotā stenda notika arī aktīva fotografēšanās.

Digitālās jomas grupa izveidoja video klipu, kura sauklis ir “Kopā sportā! Kopā Rēzeknē!”. Video klipa veidošanā tika iesaistīti Rēzeknes 2. vidusskolas jaunieši, kuri nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem un ir gatavi to demonstrēt citiem. Ikvienam pasākuma dalībniekam bija iespēja atvilkt elpu pēc aktīvās sportošanas un noskatīties video klipu. Digitālās jomas grupas jaunieši uzņēmās arī fotogrāfu pienākumus.

Gatavojot pasākumu, jaunieši saskārās ar dažādiem izaicinājumiem un ieraudzīja jaunas iespējas savas ikdienas dzīves uzlabošanai un aktīvai darbībai ārpus skolas. Katra jauniešu grupa kļuva par saliedētu komandu un mācījās pieņemt viens otra viedokli. Jaunatnes iniciatīvu projekts tiks realizēts līdz šā gada 31. decembrim, un jauniešu komandas sagaida aizraujošas aktivitātes un motivējoši piedzīvojumi.

Projekta jauniešu darba grupa saka lielu paldies Rēzeknes 5. vidusskolas administrācijai par telpu nodrošināšanu un skolotājiem par aktīvu dalību un skolēnu iesaistīšanu pasākumā, kā arī Rēzeknes 2. vidusskolas skolotājām Mariannai Bondenkovai un Olgai Rapšai par sniegto atbalstu gan pasākuma organizēšanā, gan vadīšanā.

Projekta koordinatore, Rēzeknes 2. vidusskolas skolotāja, DU 2. kursa studente Aļona Pavlova (profesionālā maģistra grāda izglītība sporta pedagoģijā)

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?