Svētdien, 10. novembrī plkst. 13.00 Rēzeknes folkloras kopa “Rūta” svinēs 35 gadu jubileju, dāvājot skatītājiem koncertu “Rūtoj Rūta, rūtoj”.

Rēzeknes folkloras kopa “Rūta” darbojas kopš 1984. gada, kolektīva nosaukums ir atvasināts no refrēna “rūtoj”. Folkloras kopa “Rūta” allaž ieskandina Rēzeknes tradicionālos svētkus un savā pūrā ir sakrājusi simtiem latgaliešu un latviešu tautasdziesmas. Kopas dalībnieki izrāda iniciatīvu un rūpējas par daudzu ievērojamu novadnieku piemiņas vietu sakopšanu, kā arī popularizē Latgales dižo folkloras vācēju Pētera Smeltera un Fēliksa Boļeslava Laizāna savākto tautas dziesmu mantojumu. “Rūta” ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” dalībniece. Šobrīd Rēzeknes folkloras kopu “Rūta” vada Irēna Rampāne.

Jubilejas koncertā uzstāsies arī “Rūtas” draugi – folkloras mīļotāji un zinātāji, dziedātāji un dejotāji. Jubilāriem piepulcēsies Rēzeknes novada Ozolaines kultūras nama folkloras kopa “Zeile” (vad. Ināra Blinova), Sakstagala pagasta folkloras kopa “Kolnasāta” (vad. Madara Broliša), Ozolmuižas pagasta folkloras kopa “Ūzuleņi” (vad. Marija Andina), Vērēmu tautas nama folkloras kopa “Vorpa” (vad. Sarmīte Strupoviča), Dricānu kultūras nama folkloras kopa “Bolta vīšņa” (vad. Ēriks Čudars), Rēzeknes senioru deju kopa “Zelta atvasara” (vad. Iveta Rundāne) u. c.

Jubilejas koncertu vadīs mūziķis un Rēzeknes Tautas teātra aktieris Oskars Lustiks.

Ieeja koncertā – brīva.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?