Jau trīs mēnešus visā Latvijā notiek klātienes mācības un vebināri Būvniecības informācijas sistēmas apguvei un izmantošanas veicināšanai. Novembrī būvspeciālistu klātienes apmācības notika arī Rēzeknē.

Kopš 1. oktobra visā Latvijā sācies vērienīgs pārejas un apmācību process uz būvniecības procesa dokumentēšanu elektroniskā formātā. Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietošana no 2020. gada 1. janvāra būs obligāta visiem. Rēzekne bija divpadsmitā pilsēta, kurā notika klātienes apmācības, kas izpelnījās lielu ar būvniecības nozari saistīto personu interesi. Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) aicina interesentus vēl pagūt pieteikties arī tiešsaistes vebināriem: https://ej.uz/BISvebinars

“Tā kā sistēmu sākšu lietot jau pēc pāris mēnešiem, man ir radušies daudz jautājumi. Lai rastu atbildes uz šīm neskaidrībām, kopā ar kolēģiem brīvākos brīžos skatāmies tiešsaistē vebinārus, kur var apgūt noderīgu informāciju par dokumentu iesniegšanu digitālajā sistēmā. Protams, tas atvieglos mūsu darba ikdienu, tomēr ir svarīgi iemācīties, kā pareizi lietot šo sistēmu,” stāsta SIA “Rēzeknes būvprojekts” projektētāja Iveta Svikša.

Būvniecības informācijas sistēma attieksies uz visiem, jo paredzēts, ka tajā elektroniski tiks dokumentēti visi būvniecības procesi Latvijā, sākot no ieceres izstrādes līdz pat ēkas nodošanai ekspluatācijā. Tāpēc BIS būs jālieto arī Latvijas iedzīvotājiem, kas vēlēsies veikt pārmaiņas savā mājoklī, pat tik vienkāršas kā nomainīt radiatorus vai uzbūvēt siltumnīcu savā piemājas dārzā.

Kopumā Latvijā plānoti 15 klātienes semināri, kuros paredzēts apmācīt vismaz 1500 sistēmas lietotājus, kā arī vēl 99 tiešsaistes apmācības jeb vebināri un 10 semināri sertificēšanas institūciju deleģētajiem būvspeciālistiem. Paredzēts arī veidot ciešāku sadarbību ar pašvaldībām, informējot iedzīvotājus par BIS sniegtajām iespējām. Dalība gan semināros, gan vebināros ir bez maksas, kā arī nav ierobežojumu, cik pārstāvju no vienas organizācijas tajos var piedalīties. Vebināriem var pieteikties vietnē: https://ej.uz/BISvebinars. Tie tiek rīkoti pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst. 10.00 līdz 13.40, un norisināsies līdz pat 20. decembrim.

Papildu jautājumu gadījumā par klātienes semināru un vebināru norisi interesenti tiek lūgti zvanīt: 28303898 vai 26411894.

BIS ir elektroniskā vide, kurā tiek nodrošināta informācijas aprite starp būvniecības procesa dalībniekiem, uzturēti būvniecības procesam nepieciešamie reģistri un ar būvniecības procesu un reģistriem saistītie elektroniskie pakalpojumi. BIS pieejams: www.bis.gov.lv

Informāciju sagatavoja Melita Šaule

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?