Novembra beigās Rīgā pirmizrādi piedzīvos, bet pēc tam Latvijas reģionos viesosies muzikālā izrāde “Rīgas gredzens”, kas ir turpinājums pērn, Latvijas simtgades gadā, skanējušajam koncertciklam “Latvijas gredzens”. Muzikālās izrādes “Rīgas gredzens” atslēga būs radošais gars, kas atklāsies dzejnieku Aleksandra Čaka un Ojāra Vācieša, kā arī komponistu Artura Maskata un Ulda Stabulnieka stāstā par dažādo Rīgu. Pilsētas dzīvi mūzikā un dzejā izstāstīs aktieris Andris Keišs, dziedātājs Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, scenogrāfe un tērpu māksliniece Ieva Jurjāne, režisors Viesturs Kairišs.

Muzikālās izrādes “Rīgas gredzens” pirmizrādes notiks 29. un 30. novembrī Rīgā, VEF Kultūras pilī, taču drīz pēc tam, jau 6. decembrī, “Rīgas gredzens” ceļos arī uz Latgales vēstniecību GORS, savukārt nākamgad izrāde būs skatāma gan Liepājā, gan Cēsīs.

“Rīgas gredzena” idejas autors un mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava: “Rīga ir mana liktens laulība. Šo pilsētu neesam izvēlējušies, esam liktenīgi salaulāti. Daudzas galvaspilsētas, iegūstot jaunu jaudu, bieži vien zaudē savu ģīmi. Iespējams, šis ir pats pēdējais brīdis, kad vēl varam notvert to Rīgas smaržu, to Rīgas iedomu atmosfēru, kāda mums katram ir bijusi un par kuru mēs sapņojam. Tāpēc mana pārliecība ir, ka par Rīgu ir jāstāsta caur Rīgas dziesminiekiem. Tā būs himna radošajam garam un tā pārdzimšanai.”

Izrādes programmā iekļautas sen tapušās, kā arī pavisam jaunas Artura Maskata kompozīcijas ar Ojāra Vācieša dzeju – “Balto koncertu laiks”, “Vecās Rīgas Likteņdziesma”, “Lietus romance”, “Kaut ko klusiņām”, “Liepziedā”, “Varat raudāt varat smiet” u. c. “Mani asociē ar Rīgu, taču esmu no Strenčiem,” saka pats komponists. “Ierados Rīgā 70. gadu pirmajā pusē, būdams 16 gadu vecs. Romāns ar šo pilsētu man ilgst visu dzīvi un tajā ieraugu savu dzīvi. Šajā ziņā Rīga man ir vistuvākā vieta pasaulē.” Savukārt bulvāru lirika atklāsies Ulda Stabulnieka dziesmās ar Aleksandra Čaka vārdiem – “Rīgai”, “Marijas iela”, “Par tramvaja sliedēm”, “Zviedru vārtu romance”,  “Vecā, sirmā Rīga” u. c. Muzikālajā izrādē īpašo 50., 60. un 70. gadu Rīgas gaisotni iezīmēs sieviešu vokālais ansamblis “Rīga”.

“Rīgas gredzena” ideja ir sakņojusies Latvijas valsts simtgadei veltītajā koncertciklā “Latvijas gredzens” un to turpina. Visiem Latvijas novadiem veltītos koncertuzvedumus varēja piedzīvot arī Latgales vēstniecība GORS, tādēļ prieks, ka cikla turpinājums ar “Rīgas gredzenu” nebūs izņēmums. Muzikālā izrāde Rēzeknē skanēs 6. decembrī plkst. 19.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē.

Muzikālo izrādi “Rīgas gredzens” atbalsta Rīgas dome, organizators – VSIA “Latvijas Koncerti”, viesizrāde Rēzeknē atbalsta Rēzeknes pilsētas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds. Biļetes nopērkamas GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās, cena no 12,00 līdz 20,00 €, GORS kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 10 % atlaide.

Izmantojot Latvijas Radio kora preses materiālus, informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?