Daļa no būvdarbiem Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā saistīta ar ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu, kas palīdzēs samazināt ēkas uzturēšanas izdevumus. Ēkas energoefiktivitātes risinājumi paredz energoefektivitātes pasākumus atbilstoši energoauditā iegūtajiem datiem: fasāžu siltināšanu ar akmens vati 200 mm biezumā; cokola siltināšanu 100 mm biezumā ar estrudēto putupolistirolu; jumta siltināšanu 220 mm biezumā ar akmens vati, paredzot esošā (vecā) siltinājuma demontāžu; bēniņu pārseguma siltināšanu 250 mm biezumā ar beramo akmens vati, paredzot esošā (vecā) siltinājuma demontāžu; ārdurvju nomaiņu; logu nomaiņu u.c. Ģimnāzijas ēkai ir veikta logu ailu koriģēšana un logu dalījuma nomaiņa, lai uzlabotu fasāžu kopējo vizuālo izskatu. Fasādei ir pielietots piekārto kompozītmateriāla paneļu apšuvums, izmantojot masā krāsotas Cembrit Patina fasāžu apdares plāksnes, kas ir izturīgas pret mitruma un netīrumu uzsūkšanos.

Visu projektā paredzēto pasākumu komplekss nodrošinās ēkas energoefektivitāti stipri virs normatīvā līmeņa, sasniedzot ēkas apkurei nepieciešamās enerģijas patēriņa rādītāju, kas atbilst energoefektivitātes A klasei.

Šobrīd aktīvi notiek būvniecība visos Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas ēkas korpusos – ēkā tiek uzlabotas iekšējās komunikācijas – ūdensapgāde un kanalizācija, elektroapgāde, siltumapgāde, papildinātas ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas, izbūvēta jauna apkures sistēma un tiek nomainīti gaismekļi. Ēkas galvenajā korpusā veikta ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas ierīkošana.

Ārpus ēkas pabeigta visu inženiertīklu būvniecība, notiek teritorijas labiekārtošanas darbi, vairākās vietās taps jauni košumkrūmu un koku stādījumi. Daļēji ir izveidoti bruģētie celiņi un autostāvvieta, kā arī  galvenais laukums, kuru varēs izmantot pasākumiem.

Būvdarbi notiek ar Eiropas savienības līdzfinansējumu divu projektu ietvaros: “Rēzeknes pilsētas Valsts 1. ģimnāzijas  ēkas Dzirnavu ielā 3a, Rēzeknē, energoefektivitātes uzlabošana” (projekta Nr.4.2.2.0/17/I/111) un “Nacionālas nozīmes izglītības centra attīstība Rēzeknes pilsētā, izveidojot un modernizējot vispārējās vidējās izglītības mācību vidi kvalitatīvai un mūsdienīgai izglītības ieguvei” (projekta Nr. 8.1.2.0/17/I/031).

Informāciju sagatavoja telpiskās attīstības plānotāja – projektu vadītāja Marina Labanovska

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?