Decembris Rēzeknē sācies ar ziemai raksturīgiem laikapstākļiem – sniegu un salu. Jau pirmajās dienās operatīvi noreaģēja par pilsētas uzkopšanu atbildīgie dienesti, un sniegs Rēzeknes ielās tika savlaicīgi notīrīts, bet ietvju tīrīšanas traktori darīja savu darbu. Lai gan meteorologi ziņo, ka sniegu pavisam drīz atkal nomainīs lietus un siltākas gaisa masas, tomēr ziema ir sākusies, un Rēzekne tai ir gatava.

Rēzeknes pilsētas saimniecības pārvaldes vadītājs Voldemārs Platacis informēja, ka par trotuāru un ietvju tīrīšanu Rēzeknes pilsētas teritorijā kopš 2016. gada atbildīgais uzņēmums ir SIA “Clean R”, kam ir pieredze vairāku citu pilsētu uzkopšanā. Uzņēmuma darbinieki paskaidroja, ka ietves un trotuārus pilsētas teritorijā katru dienu sāk tīrīt no plkst. 4.00, nepieciešamības gadījumā maršrutus dienas laikā atkārtojot, viss process tiek kontrolēts caur GPS sistēmu. Kopumā Rēzeknes pilsētas teritorijā strādā 6 ietvju tīrīšanas traktori.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 871 visi autoceļi ir iedalāmi četrās kategorijās. Tas arī nosaka to, kāda kopšana nepieciešamā konkrētajā ielas posmā. Piemēram, Rēzeknē Atbrīvošanas aleja ir galvenā tranzīta maģistrāle un tā attiecināma augstākajai kategorijai „A”, kurai tiek piemērotas īpaši augstas ielas tīrīšanas un iespējamās slīdes novēršanas prasības. „B” kategorijas ielas (kā K. Barona, Blaumaņa, Dzelzceļnieku, Raiņa, Rīgas un dažas citas) ir jāattīra no sniega sešu stundu laikā, „C” kategorijas ielas (piemēram, Baznīcas, Pulkveža Brieža, Kosmonautu, Lauku u.c.) – 18 stundu laikā. Vairākums nomaļāku ielu ar visai zemu kustības intensitāti un pa kurām nekursē sabiedriskais transports, attiecināmas „D” kategorijai. Saskaņā ar augstākminētajiem Ministru kabineta noteikumiem, šādas ielas ir jātīra nepieciešamības gadījumā.

Par ielu tīrīšanu atbildīgais uzņēmums ir SIA “Ceļi un Tilti”, Rēzeknes pilsētas teritorijā ar ielu sakopšanu strādā trīs traktortehnikas vienības un trīs automašīnas. Tāpat arī tiek nodrošināta papildus tehnika, kas tīra pieturvietas un stāvlaukumus.

Lai informētu atbildīgās personas par ietvju uzkopšanu, lūgums sazināties ar Pilsētas saimniecības pārvaldi pa tālruņiem 646 07684 vai arī 28358410 vai arī zvanīt uz uzņēmuma “Clean R” klientu apkalpošanas centra tālruni – 67111001.

Savukārt, ja ir vajadzība ziņot par ielu stāvokli, tad Pilsētas saimniecības pārvaldi var sazvanīt pa tālruni 646 07619, bet SIA “Ceļi un Tilti” var informēt pa tālruni 26488392.

Atgādinām, ka Rēzeknes pašvaldība ir izveidojusi platformu sociālajā tīklā Facebook, kur iedzīvotāji tiek aicināti izteikt priekšlikumus par Rēzeknes pilsētas sakopšanu. Grupā “Sakārtosim Rēzekni” tiks izskatīti un nodoti atbildīgajiem speciālistiem tikai pamatoti priekšlikumi, kuri papildināti ar fotogrāfijām. Visi priekšlikumi tiks izskatīti, kā arī papildināti ar pašvaldības speciālistu skaidrojumiem, bet nepieciešamības gadījumā tiks veiktas nepieciešamās darbības, par kurām būs izvietota informācija komentārā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?