Novembris “Camk Latgale” komandas sportistiem pagāja 2019. gada sezonas nopelnītās “ražas” vākšanā.

23. novembrī viesmīlīgajās “Vilnius Grand Resort” viesnīcas telpās tika sumināti Lietuvas motosporta čempionātu laureāti. Starp Lietuvas čempionāta laureātiem bija arī mūsu komandas sportisti. Lietuvas čempionu tituli 2019. gada sezonā savās motociklu klasēs brāļiem Emīlam un Edvardam Brenčiem, vicečempiona tituls Denijam Bogdanovam un trešā vieta Grigorii Laguta, kurš šo vietu izcīnīja, izlaizdams divus posmus no pieciem.

Denijs Bogdanovs ar vecākiem

30. novembrī Mārupes ģimnāzijas telpās norisinājās starptautiskā bērnu motokrosa seriāla “Mārupes Mini Motokross” apbalvošanas ceremonija. Šajā seriālā komandu ieskaitē uzvaru un uzvarētāju kausu saņēma “Camk Latgale” sportisti, bet individuāli kopvērtējumā medaļas saņēma Normunds Opalais – MX50 rūķi klasē trešā vieta, Savēlijam Sjominam trešā vieta MX50 jaunākie klasē. MX50 vecākie klasē uzvaru izcīnīja Greg Laguta, bet trešais Denijs Bogdanovs. MX65 vecākie klasē uzvara Ričardam Alenam Gaļcinam, kā arī goda pjedestāla trešās vietas pakāpienu šajā klasē izcīna uzaicinātais sportists Andrians Drozds. Q100 vecākie klasē trešā vieta Linardam Skrindam, bet Q70 klasē otrais Dominiks Sēlis. MX85 Master klasē otrā vieta vēl vienam mūsu komandas “leģionāram” – Kristeram Janbergam, kurš pašlaik atrodas ārstu uzraudzībā, novēlam Kristeram ātrāku izveseļošanos. Gribētu arī atzīmēt lielisko Rema Šarova rezultātu MX65 jaunākie klasē, kurš tikai sezonas vidū pārsēdās uz jaudīgāka motocikla, bet diemžēl palika uzreiz aiz godalgotā trijnieka.

Nepaspējuši kārtīgi apskatīt nopelnītās medaļas, jaunie censoņi steidzās uz Igauniju, kur 1. decembrī Somerpalū norisinājās starptautiskais bērnu – jauniešu motokross telpās Adrenalin Arena Kids Cup 1. posms 2019/2020 šo sacensību sezonai. Šis posms bija zīmīgs vairākiem sportistiem sakarā gan ar motokrosa gaitu uzsākšanu, gan ar pāriešanu uz jaudīgākām motociklu klasēm. Savas pirmās sacensības aizvadīja piecgadīgais Damirs Haimins, bet pirmās sacensības MX65 klasē aizvadīja Denijs Bogdanovs un Greg Laguta, bet MX85 klases motociklu “apsegloja” Ričards Alens Gaļcins.

Damirs pirmās sacensībās aizvadīja bez lielām kļūdām, nobraucot sacensības bez kritieniem. Protams, gan uztraukums, gan sacensību pieredze vēl iztrūkst, bet jāņem vērā, ka Damirs bija jaunākais šo sacensību dalībnieks. Divu braucienu summā Damiram 10. vieta 11 braucēju konkurencē MX50cc PW/Mini klasē.

Ļoti labu rezultātu Greg uzrādīja MX50 klasē, jo bija nolēmis startēt divās motociklu klasēs, Kvalificējoties MX50 klasē kā otrais, Greg eleganti uzvar pirmo braucienu, bet otrajā, būdams vadībā ar gandrīz 7 sek. pārsvaru, piedzīvoja kritienu, un finišā 4. vieta. Divu braucienu summā Gregam otrā vieta 39 braucēju konkurencē. Vēl MX50 klasē no mūsu komandas startēja Rainers Grasis, kurš arī kvalificējās A finālam un divu braucienu summā izcīnīja augsto astoto vietu, bet Savēlijs Sjomins kopvērtējumā izcīnīja 18. vietu.

MX65 klase bija pārstāvēta ar rekordlielu dalībnieku skaitu – 57 sportisti sadalīti četrās grupās. Šajās sacensībās liela nozīme ir kvalifikācijai, pēc kvalifikācijas ātrākā apļa sportisti tiek sadalīti grupās: A grupā 15 ātrākie, B grupā nākamie 15 ātrākie un tālāk C un D grupas. Jāpiebilst, ka A grupas braucēji jau sev nodrošina 1.-15. vietu. Kvalifikācijā Denijs Bogdanovs uzrāda 25. ātrāko apli un izcīna vietu B finālā, kur cīnās par 16.-30. vietu. Greg Laguta 33. vietā, bet Remam Šarovam 42. kvalifikācijas rezultāts un abiem C grupa, kurā jācīnās par 31.-45. vietu. Denijam lielisks pirmais brauciens un 8. vieta, bet otrajā piedzīvots kritiens un rezultātā divu braucienu summā 15. vieta grupā un 30. vieta kopvērtējumā. Savukārt, Greg pirmo braucienu noslēdz kā trešais, otro kā septītais. Rems pirmajā braucienā 11. vietā, bet otrajā 8. vietā. Attiecīgi sacensību kopvērtējumā Greg 37. vietā un Rems 38. vietā.

MX85 klasē lieliski sacensības aizvadīja Ričards Alens Gaļcins. Kvalifikācijā Ričards 12. vietā un ceļa zīme pie 15 ātrākajiem ir izcīnīta. Pirmais brauciens aizvadīts lieliski un finišā septītā vieta, otrajā 11. vieta. Kopvērtējumā Ričardam devītā vieta 35 dalībnieku konkurencē. Lielisks rezultāts pirmajai reizei MX85 klasē!

Jāpiezīmē, ka sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Somijas, Zviedrijas un, protams, Igaunijas. Īpaši spēcīgu sportistu sastāvu atveda Krievijas delegācija.

Paldies mūsu komandas atbalstītājiem: SIA “Alba LTD”, Rēzeknes pilsētas domei; Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldei.

Aigars Virza, “Camk Latgale”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?