Pirmdien, 2. decembrī svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika godināti medijpratības iniciatīvas “Pilna Doma” konkursa šī gada uzvarētāji. Tie ir vidusskolēni, kuri ieguvuši lielāko punktu skaitu, aizpildot “Pilna doma” medijpratības testus.

Pirmo vietu ieguva Elīze Lāce no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas. Kopumā trīs tiešsaistes medijpratības testus aizpildīja 4147 cilvēki. No tiem Rēzeknes jauniešiem, kuri bija ielūgti uz noslēguma pasākumu, tālo ceļu izdevās mērot arī Austrai Litauniece no Rēzeknes 5. vidusskolas un Rainitai Zavadskai no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas.

„Testu laikā skolēni varēja gan apgūt teorētiskas zināšanas par kvalitatīvas žurnālistikas pamatprincipiem, gan paši izmēģināt spēkus žurnālistu lomā, plānojot mediju satura veidošanu saviem vienaudžiem. Dalībnieku aktivitāte dod pamatu cerībām, ka nākotnē no „Pilna Doma“ rindām izaugs daudz labu žurnālistu, bet jau šobrīd šie jaunieši ir gana zinoši, lai medijpratības jautājumos izglītotu savus draugus un skolasbiedrus, vecākus un vecvecākus,“ uzsver Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektora pienākumu izpildītājs Jānis Siksnis.

Četrdesmit jaunieši no dažādām Latvijas skolām pirms noslēguma pasākuma arī viesojās trīs mediju redakcijās – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un DELFI. Skolēni uzzināja, kā top televīzijas sižeti un raidījumi, viņiem bija iespēja iejusties ziņu diktora lomā un paviesoties radio studijā.

Projekta “Pilna Doma” gaitā vienpadsmit pieredzējuši žurnālisti viesojās 45 skolās visā Latvijā – no Nīcas līdz Naukšēniem un no Ventspils līdz Ludzai. Šogad uz skolām devās Ella Semjonova (Latvijas Radio 1), Filips Lastovskis (Delfi), Guntis Bojārs (LTV), Iļja Kozins (TVNET), Ina Strazdiņa (LTV), Inese Pučeka (Pieci.lv), Inga Spriņģe (Re:Baltica), Karmena Stepanova (Pieci.lv), Monta Jakovela (TV3), Olga Dragiļeva (LTV) un Rudīte Spakovska (LTV).

Medijpratības iniciatīva “Pilna Doma” notiek jau trešo gadu. Projektu īsteno Baltijas Mediju izcilības centrs ar British Council un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. “Pilna Doma” sadarbības partneri ir Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM un kustība Iespējamā Misija. “Pilna Doma” noslēguma pasākumu atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Informāciju sagatavoja Katrīna Tetere-Frolova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?