No 24. līdz 30. novembrim Vācijā norisinājās starptautiskais projekts “Pārliecināti jaunieši”. Projektā piedalījās dalībnieki no Vācijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Rumānijas un Ungārijas, dažādu profesiju pārstāvji, kas pārsvara strādā ar jauniešiem – skolotāji, sporta skolotāji, sociālā dienesta pārstāvji, izglītības pārvaldes pārstāvji, jaunatnes lietu speciālisti un darbinieki.

Apmācību tēmas ir ļoti svarīgas mūsdienās – nemiers, stress, izdegšana darbā, depresija. Tas skar visus vecumposmus. Lekcijas un darbs grupās tika orientēts uz preventīvo darbu, kā strādāt ar bērniem un jauniešiem. Lielākā uzmanība tika veltīta sportam, dažādām metodēm, kuras var izmantot, strādājot nometnēs un organizējot dažāda veida aktivitātes, kas neprasa iepriekšēju sagatavotību. Apmācību laikā ar dalībniekiem strādāja Olivers Stols – vadošais sporta pārstāvis (Vācijas volejbola federācijas prezidents), asociētais psihologs (Vācijas peldēšanas federācija), darba psihologs (ar dažādiem sportistiem un komandām)  un  Katina Hacker – sporta zinātniece, sporta psiholoģijas eksperte un biznesa trenere dalījās savā pieredzē. Lekcijas, konference, dažādas fiziskās aktivitātes dabā, relaksācijas metodes bērniem, veiksmes stāsti – to visu apguvām apmācību laikā.

Bija iespēja apmeklēt arī klīniku, kurā strādā, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem ir depresija, un depresijas sekas – alkoholisms, narkotiku lietošana un citas problēmas.

Vācijā ir ļoti attīstīta veselības aprūpe un cilvēkiem ar depresiju tiek piedāvāts terapijas kurss, kas ietver mūzikas, darba, grupas un individuālās terapijas, terapijas ilgums ir 12 nedēļas un to sedz apdrošināšana.

Apmācību laikā katrai valstij vajadzēja izveidot projektu, kuru īstenos savā pilsētā, balstoties uz iegūto pieredzi un prasmēm, nākamgad tiks organizēti četri “Klusuma pārgājieni” – bērniem, jauniešiem, ģimenēm un visiem interesentiem.

Rūpējieties par savu veselību, esiet laimīgi, un tiekamies pārgājienos!

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?