No 6. decembra līdz 1. februārim Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) ir apskatāma spēlfilmas “Nameja gredzens” (2018) tērpu un rekvizītu izstāde.

Vēsturisko leģendu par Zemgales karali Nameju kino valodā radījis režisors Aigars Grauba un producents Andrejs Ēķis. Filmas “Nameja gredzens” tērpu māksliniece ir Sandra Sila, kuras uzdevums, strādājot pie tērpu kolekcijas, nav bijis precīzi kopēt arheoloģiskos apģērbus, bet gan veidot kostīmus ar atsauci uz seno tērpu siluetiem, audumu krāsām, rotām.

Kopumā filmas vajadzībām radīti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, kuru darināšanā piedalījušies daudzi Latvijas amatnieki, kā arī rotu un butaforiju mākslinieki. Izstādē varēs apskatīt 10 krāšņākos filmas tērpus, kas darināti galvenajiem varoņiem. Kostīmus papildinās rekvizīti no filmēšanai veidotās vides.

Tā kā leģendā par Nameju darbība vijas ap “galveno” klusējošo varoni – gredzenu, tad muzeja speciālisti izlēma izstādīt arī vēsturisku artefaktu no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma –bronzas gredzenu ar vītu augšpusi, tas ienācis muzeja arheoloģijas kolekcijā kā viens no pirmā desmita priekšmetiem, kas 1960. gadā saņemti no Rēzeknes 1. vidusskolas novadpētniecības pulciņa vadītāja Ivana Loginova.

Foto: Aleksandrs Bondarenko

Ieejas maksa izstādē: skolēniem un studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 2,00 €, ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja

Latgales Kultūrvēstures muzejs (Atbrīvošanas alejā 102) apmeklētājiem atvērts otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien no plkst. 10.00–18.00, svētdien, pirmdien – slēgts.

Informāciju sagatavoja Inese Dundure, Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?