Novembra beigās – decembra sākumā 12 Rēzeknes skolēni trīs ARPC “Zeimuļs” pedagogu un pašvaldības pārstāvju pavadībā apmeklēja Turcijas pilsētu Lileburgazu, kur notika bērnu mākslu festivāls, kurš tika organizēts programmas “ES atbalsts pilsētu sadraudzības pasākumiem starp Turciju un ES valstīm” projekta „Mākslā integrētās kultūras” ietvaros (TR2014/DG/01/A1-02/043).

Dalība mākslu festivālā bija Rēzeknes un Lileburgazas pašvaldību kopīgi īstenotā projekta noslēguma pasākums. Šā gada laikā gan Turcijā, gan Latvijā tikās projekta darba grupas locekļi un pedagogi, kas bērniem mācīja mūziku, gleznošanu un keramiku. Tika izstrādātas vasaras radošo darbnīcu programmas, apspriestas mācīšanas metodikas nianses un daudzi citi jautājumi. Vasarā dažādu vecumu bērniem Lileburgazā un Rēzeknē bija iespēja apmeklēt mūzikas (sitaminstrumentu, stīgu instrumentu un pūšamo instrumentu spēle), gleznošanas un keramikas nodarbības. Visi nepieciešamie materiāli tika pirkti un pedagogu darbs apmaksāts no projekta līdzekļiem. Jāpiebilst, ka šis Turcijas-Latvijas projekts pilnā apmērā tika finansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Vasaras radošo darbnīcu darba rezultātā (apmeklējums, iesaistīšanās mācību procesā, sekmīga iemaņu apgūšana) ARPC “Zeimuļs” pedagogi izraudzījās labākos dalībniekus, kuri devās uz festivālu Turcijā. Savukārt projekta dalībnieki no Turcijas apmeklēja Latviju un Rēzekni septembrī un arī viņiem tika organizētas radošās darbnīcas un bija iespēja iepazīties ar mūsu reģiona kultūru un amatniecības tradīcijām.

Brauciens ilga piecas dienas, bet pirmā un pēdējā diena pagāja ceļā no mājām un atpakaļ. Daudziem tas bija pirmais patstāvīgais ceļojums bez vecākiem, tāpēc viss bija jauns: pārbaude lidostā, pasu kontrole, lidojums, dzīvošana viesnīcā, ēdienu izvēle kafejnīcā utt. Mākslu festivāls norisinājās Lileburgazas Bērnu un sieviešu centrā un tika organizēts ļoti augstā līmenī. Rēzeknes skolēniem tika piedāvātas interesantas un neparastas radošās darbnīcas, piemēram, pirmajā festivāla dienā visi veidoja lelles teātra skatuvei, bet otrajā dienā adīja ar rokām košas šalles un gatavoja hamburgerus pazīstama turku šefpavāra vadībā. Projekta dalībniekiem, kuri nodarbojās ar mūziku, praktiski negaidīti nācās uzstāties uz skatuves kopā ar projekta dalībniekiem no Turcijas. Mūsu bērni lieliski tika galā! Visi brauciena dalībnieki saņēma sertifikātus par dalību projektā un piemiņas dāvaniņas.

Trešo dienu Turcijā projekta darba grupa piedāvāja veltīt ekskursijām, un rēzeknieši devās uz Edirnes pilsētu uz robežas ar Grieķiju un Bulgāriju. Šeit mēs apmeklējām unikālo Selima mošeju, sultāna Bajezida II medicīnas muzeju un, protams, slaveno turku tirgu un austrumu saldumu veikaliņus.

Lileburgazas un Rēzeknes kopīgais projekts „Mākslā integrētās kultūras” ir noslēdzies, bet gribētos ticēt, ka atmiņas par braucienu uz Turciju vēl ilgi būs spilgtas. Ceram, ka arī tie desmiti bērnu, kas apmeklēja vasaras darbnīcas, arī izmantos iegūtās zināšanas gleznošanā, keramikā un mūzikā, un kāds no viņiem jau ir pieņēmis lēmumu mācīties tālāk spēlēt ģitāru vai gleznot skaistus darbus.

Burtiski dažas dienas pēc Lileburgazas apmeklēšanas Rēzeknes pilsētas domes delegācija domes priekšsēdētāja vietnieka pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Alekseja Steca un Ārējo sakaru nodaļas vadītājas Nataļjas Jupatovas sastāvā atkal devās uz Turciju, šoreiz uz Ankaru, kur notika sadarbības pilsētu forums “Town twinning”. Forma mērķis bija jau esošo projektu popularizēšana (forumā tika prezentēts arī šis projekts), kā arī partneru meklēšana jaunu kopīgu projektu īstenošanai, bet tas nozīmē, ka ir iespējamas jaunas interesantas radošās darbnīcas, braucieni un pieredzes apmaiņa.

Attēlā: Rēzeknes delegācija kopā ar Lileburgazas projekta darba grupas locekļiem pie Edirnes vecās dzelzceļa stacijas, kas ir kļuvusi par vienu no universitātes fakultātēm.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?