Decembra sākumā Rēzekni apmeklēja Polijas pilsētas Čenstohovas delegācija mēra vietnieka Rišarda Stefaņaka vadībā. Šo pilsētu ar Rēzekni saista ilgi sadarbības gadi, kas pēdējos gados, jāsaka, nebija īpaši aktīva.

Šā gada maijā Čenstohovu apmeklēja Rēzeknes pilsētas domes delegācija Domes priekšsēdētāja vietnieces izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidijas Ostapcevas vadībā. Šīs vizītes rezultātā tika pieņemts lēmums attīstīt sadarbību sociālajā sfērā un izglītības jomā. Tāpēc Polijas delegācijas atbildes vizītes programmā tika iekļauts Rēzeknes 5. vidusskolas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas un pārvaldes “Sociālais dienests” apmeklējums.

Iepazīšanās ar 5. vidusskolu sākās ar nelielu ekskursiju pa skolu, kora dziedāšanas stundas apmeklējumu un skolas prezentāciju. Skolas direktore Vija Poikāne un viesi no Polijas apsprieda sadarbības iespējas starp skolām un pieņēma lēmumu, ka nākamā gada aprīlī Rēzekni apmeklēs vairāku skolu direktori, kas ir ieinteresēti izveidot sadarbību starp Rēzeknes un Čenstohovas pilsētām. Poļu ģimnāzijā viesi apmeklēja koncertu par godu Svētā Nikolaja (Mikolaikas) dienai un atveda dāvanas vismazākajiem skolēniem.

Pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs Gunārs Arbidāns pastāstīja par sociālās aprūpes sistēmu Rēzeknē, parādīja plašās un nesen izremontētās Sociālā dienesta un Pensionāru dienas centra telpas. Viesi apmeklēja dažas nodarbības un pacienājās ar gardajiem pīrādziņiem, kurus bija izcepušas Pensionāru centra kulinārijas pulciņa dalībnieces.

Čenstohovas delegācijas locekļi tikās ar Rēzeknes pilsētas domes vadību un deputātiem un apsprieda tālākās sadarbības attīstības iespējas, kā arī padalījās pieredzē par darbu ar nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotāju iesaisti pilsētas vadības procesā.

Tāpat Čenstohovas delegācija apmeklēja Latgales vēstniecību GORS, kur viņiem bija organizēta ekskursija.

Attēlā: Čenstohovas delegācija ar 5. vidusskolas vadību, akordeonistiem un koristiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?