Svētdien, 22. decembrī plkst. 14.00 instrumentālais ansamblis “Excelsus” aicina uz savas muzicēšanas 15 gadu jubilejas koncertu, kas notiks Rēzeknes Kultūras namā.

Pirmo reizi “Excelsus” vārds Rēzeknē izskanēja starp krāšņajiem salūtiem festivālā “Uguns paparde” 2004. gada 21. augustā. “Excelsus” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “tiekšanās uz augšu”. Tas arī ir ansambļa mērķis – attīstība un pilnveidošanās, jo, kā uzsver ansambļa vadītāja Zane Ludborža, mūzikai nav “griestu”, jo vienmēr var labāk.

Muzicējot jau 15 gadus, ansambļa “Excelsus” koncertu ģeogrāfija aptver gandrīz visu Eiropu – no Vācijas austrumiem līdz Maskavai Krievijā, no Zviedrijas un Norvēģijas līdz pat Itālijai un Bulgārijai. Tas ir vienīgais instrumentālais ansamblis pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” paspārnē. 2017. gadā nāca klajā pirmais “Excelsus” studijas albums “Veltījums dzimtajai pilsētai”, savukārt, atzīmējot savu jubileju, šā gada septembrī “Excelsus” devās Eiropas koncerttūrē, sniedzot koncertus Bulgārijā, Serbijā, Vācijā un Polijā.

Jubilejas koncertā skanēs ansambļa “zelta” skaņdarbi – gan tie, kas ir bijuši “Excelsus” repertuārā visus 15 pastāvēšanas gadus, gan arī tādi, kas nākuši klāt muzikālās darbības laikā. Tāpat klausītājiem būs iespēja iepazīt tuvāk ansambli “Excelsus” un tā mūziķus.

Ieeja koncertā – bez maksas.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?