29. janvārī plkst. 14.00 un 31. janvārī plkst. 13.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” notiks simulācijas spēle “Plānošanas dokumenta izstrāde”. Spēle balstīsies uz Jaunatnes likumu, Rēzeknes pilsētas attīstības dokumentiem un veikto aptauju par jaunatnes darbu Rēzeknes pilsētā. Simulācijas rezultātā tiks izveidots Pašvaldību jaunatnes politikas plānošanas dokuments.

Simulācijas spēle ir reālās dzīves simulācijas, kas ir interaktīvas, jautras un radošas. Spēles dalībniekiem ir jāiesaistās daudzpakāpju plānošanas un debašu procesā, kura laikā viņiem pēc iespējas prasmīgāk un efektīvāk jācenšas īstenot savas intereses. Šādā veidā tiks trenētas argumentēšanas un diskusiju prasmes, kā arī spēja vienoties par kompromisiem. Plānošanas spēles centrā atrodas relatīvi kompleksa politiska vai ekonomiska problēma, kurā iesaistītas ir dažādas interešu grupas. Plānošanas spēle sastāv no sešām svarīgām fāzēm: spēles ievada, informācijas fāzes, stratēģijas veidošanas fāzes, jautājuma izskatīšanas fāzes, konferences fāzes un spēles izvērtēšanas fāzes. Spēles dalībnieki iepazīstas ar spēles informācijas materiāliem, atzīmē tajos svarīgākās vietas un savā grupā noskaidro visus radušos izpratnes jautājumus. Stratēģijas veidošanas fāzē grupas dalībnieki diskutē par savu konkrēto situāciju, saviem mērķiem un interesēm. Kā nākamo viņi lemj par to, kā labāk argumentēt un aizstāvēt savas intereses priekšā stāvošajā jautājuma izskatīšanas procesā. Dalībnieki dalās ar saviem personīgajiem iespaidiem un novērojumiem, kā arī pārmaiņus sniedz viens otram atgriezenisko saiti.

Uz spēli tiek aicināti pašvaldības iestāžu vadītāji, domes deputāti, uzņēmēji, karjeras konsultanti, skolu vadības pārstāvji, biedrību pārstāvji, jauniešu domes biedri, Skolēnu pašpārvaldes, katra vismaz 5 cilvēku sastāvā.

Rēzeknes pilsētas pašvaldība turpmākā gada garumā īstenos projektu ”Rēzeknes pilsētas pašvaldības jaunatnes politikas plānošanas dokumenta izstrāde”, kas tika iesniegts un apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas “Jaunatnes politikas valsts programma 2019. gadam, Valsts atbalsta nodrošināšana jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās. 1.3. Atbalsts darba ar jaunatni sistēmas izveidei un attīstībai vietējā līmenī” projektu konkursa ietvaros.

Situācijas apraksts

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?