Viena no gada sākuma tradīcijām Latgales vēstniecībā GORS ir pareizticīgo mūzikas koncerts. Šogad, 12. janvārī, GORS Lielajā zālē svētku programmā “Ziemassvētku gaisma” izskanēs krievu pareizticīgo tradicionālie garīgie dziedājumi, kā arī Rahmaņinova, Česnakova, Balakirjeva un citu komponistu mūzika Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” izpildījumā. Pie kora diriģenta pults stāsies viena no jaunākajām un perspektīvākajām pasaules koru un simfonisko orķestru diriģentēm – Jūlija Hutoreckaja (Sanktpēterburga).

Gada sākumā Latgales vēstniecībā GORS allaž izskan kāda koncertprogramma, kas veltīta Pareizticīgo Ziemassvētku laikam vai mūzikai. Rēzeknē viesojušies gan vīru koris “Pravoslavnije pevčije” (Pareizticīgo dziedoņi) no Maskavas, gan Igaunijas Filharmonijas kamerkoris ar koncertprogrammu “Magnificat”, kā arī folkmūzikas grupa “Otava Yo” no Sanktpēterburgas ar koncertstāstu “Raždzestvo” (Ziemassvētki). Šajā gadā, 12. janvārī, GORS Lielajā zālē izskanēs Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un diriģentes Jūlijas Hutoreckajas (Sanktpēterburga) veidotā koncertprogramma “Ziemassvētku gaisma”. Tajā līdzās krievu pareizticīgo tradicionālajiem garīgajiem dziedājumiem skanēs arī Sergeja Rahmaņinova, Pāvela Česnakova, Dmitrija Smirnova, Milija Balakirjeva, Dmitrija Bortņanska un citu komponistu mūzika.

Diriģente Jūlija Hutoreckaja (Юлия Хуторецкая) ir viena no jaunākajām un perspektīvākajām pasaules koru un simfonisko orķestru diriģentēm, kura savu karjeru iesāka jau 15 gadu vecumā, atskaņojot Čaikovska un Rahmaņinova darbus. Uzvaras starptautiskajos konkursos viņai pavēra durvis uz daudzu pasaules koncertzāļu skatuvēm. Hutoreckaja ir Amerikas koru asociācijas goda biedre, viņa koncertējusi Francijā, Japānā, ASV, Vācijā, Šveicē, Spānijā. Koncerta “Ziemassvētku gaisma” sākumā būs dzirdams arī pašas Jūlijas Hutoreckajas skaņdarbs “Kristus gaisma”.

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” ir allaž gaidīti viesi Latgales vēstniecības GORS zālē. Koris ir viena no Latvijas kultūrtelpas pamatvērtībām, kā arī Baltijas lielākais profesionālais koris, kuru regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Šogad koris svinēs savu 78. darbības sezonu. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais. VAK “Latvija” ir starptautiski pieprasīta, stabila firmas zīme un akadēmiska vērtība, kas atvērta arī novatoriskiem projektiem, sākot no sadarbībām ar “Sigur Rós”, Džo Zavinula džeza kompozīciju atskaņojumiem, datorspēļu un filmu mūzikas ierakstiem līdz operu koncertuzvedumiem un vokāli instrumentālu lielformu atskaņojumiem. Īpaši izauklēts ir kora 1998. gadā aizsāktais ikgadējais Garīgās mūzikas festivāls, kur īpašo viesu vidū bijuši tādi pasaulslaveni komponisti kā Arvo Perts, Gija Kančeli, Džons Taveners, Sofija Gubaiduļina, Valentīns Silvestrovs, Džons Raters, Kšištofs Pendereckis un citi.

VAK “Latvija” un Jūlijas Hutoreckajas koncertprogramma “Ziemassvētku gaisma” Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, skanēs svētdien, 12. janvārī, plkst. 16.00. Biļetes sarūpējamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu kasēs, biļešu cena no 5,00 līdz 12,00 €, GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 10 % atlaide. Koncerta norisi atbalsta Rēzeknes pilsētas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Informāciju, izmantojot VAK “Latvija” publicitātes materiālus, sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?