Rēzeknes pilsētas dome, turpinot darbu pie atjaunota pilsētas zīmola izstrādes, aicina iedzīvotājus iesaistīties, izvērtējot un izsakot viedokli par Rēzeknes pilsētas zīmola vizuālās identitātes radošā koncepta darba procesu.

Atgādināsim, ka 2019. gada vasarā sadarbībā ar uzņēmumu “The Weekend” tika uzsākts darbs pie Rēzeknes pilsētas zīmola izstrādes. Lai apkopotu pēc iespējas vairāk informācijas, tika pētīti pilsētas attīstības dokumenti, analizēti iepriekš veikto sabiedrisko aptauju rezultāti, vairāki Rēzeknē strādājoši dažādu jomu speciālisti tika aicināti uz intervijām un darba sesijām, kā arī ikviens varēja piedalīties aptaujā, lai apkopotu vērtības, kuras izceļ paši Rēzeknes iedzīvotāji.

Ņemot vērā iegūtos rezultātus, ir izstrādāti vairāki Rēzeknes pilsētas zīmola vizuālās identitātes radošā koncepta virzieni. Uzsvērsim, ka tie vēl nav gala varianti, bet gan tikai idejas. Tāpēc ir ļoti svarīgs iedzīvotāju viedoklis, kuru aicinām izteikt lapā https://rezekneszimols.lv/ līdz 19. janvārim.

Esiet aktīvi, jo jūsu viedoklis ietekmēs mūsu pilsētas vizuālo identitāti!

5 Comments
 1. Kaspars 2 gadiem atpakaļ

  Kā var piedalīties Rēzeknes grafiskās identitātes izstrādē? Vai ir izsludināts konkurss? Kur var iepazīties ar nolikumu?

 2. Ilma 2 gadiem atpakaļ

  Katrā no izstrādātajām idejām kocepcija skaidri nolasāma un saprotama. Logotipi risināti profesionāli. Tomēr katra ideja izmantojama konkrētiem kultūras pasākumiem, nevis kā pilsētas kopējais logo: logotipi ar arhitektoniskajām formām (Nr.4) brīnišķīgi pielāgojami kultūras mantojuma sakarā, rozes tēla risinājums (Nr.1) asociējas ar asiņainu zobratu (piedodiet), otrs krāsu risinājums teicami derētu pilsētas svētku pasākumiem, koncepcija par daudznacionālo pilsētas sastāvu (Nr.3) arī noderētu attiecīgās ievirzes kultūras pasākumiem. Koncepts Nr.2 interesants, bet pārāk sadrumstalos un attiecināms ne uz pilsētu kopumā, bet kā logo kādai amatniecības firmai.
  Esošā logo koncepcija ir dziļāka pēc jēgas un satura.

 3. Jolanta, Māra, Iveta, Inga 2 gadiem atpakaļ

  Piekrītam iepriekšējam komentāram un uzskatām, ka grafiskajā risinājumā pietrūkst vispārinājuma un dziļākas būtības:
  Nr.1 rozes tēls nonivelēts un asociējas ar agresiju, otrais krāsu variants pielāgojams pilsētas svētkiem un pasākumiem;
  Nr.2 ir sadrumstalots un slikti nolasāms koptēls, asociējas ar restaurāciju un amatniecību;
  Nr.3 pielietojams pilsētas svētkiem vai sadraudzības pasākumiem;
  Nr.4 pielietotās arhitektoniskās detaļas saistās ar kultūras mantojumu;
  Paldies dizaineriem, kuri strādājuši ar šo sarežģīto un nepateicīgo uzdevumu.

 4. Anna 2 gadiem atpakaļ

  Logotipu paraugi izraisa līdzīgas izjūtas, kā iepriekšējiem komentētājiem.
  1) Asociācijas ar ripzāģi, kaut ko robustu, neskatoties uz iestrādāto auseklīti
  2) R burts jau pats par sevi ir atraktīvs, lai apaudzētu ar daudzām sīkām detaļām. Zīmes rada smagnēju kopskatu, vairāk asociējas ar kāršu spēli
  3) Visoptimālākais no visiem logotipu variantiem, daudz kas būs atkarīgs no krāsu gammas – katrā ziņā var attiecināt uz 7 pakalniem un pilsētas reljefu, uz daudznacionālo bagātīgo kultūras paleti, asociējas ar plūdumu, attīstību, dinamiku
  4) Dīvains salikums – trūkst komentāru.

 5. Inna 2 gadiem atpakaļ

  Nr.2

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?