Pirmdien, 20. janvārī Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkā norisinājās Jaunatnes iniciatīvas projekta “Vienoti dažādībā” ceļojošās foto izstādes “Redzēt neredzot” pirmās daļas atklāšana. Projektu īsteno biedrība “Eņģeļi ar mums”.

Katru dienu mēs izjūtam dažādas emocijas un sajūtas, kuras ne vienmēr tiek izrādītas. Izstādes nosaukums simbolizē cilvēka 6 maņas, kas arī tika atspoguļotas fotogrāfijās. Realizējot savu ieceri, jaunieši ieguldīja ne vien lielu darbu, bet arī iemācījās strādāt vienoti. Projekta komanda saka tā: “Tādi mēs esam – vienoti dažādībā”.

Izstādi atklājot, izskanēja arī ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības programmas “Gitārspēle” audzēkņa un skolotāja Andra Repeļa muzikāls veltījums klātesošajiem. Melodijas ģitāras pavadījumā izraisīja izstādes apmeklētājos pārdomas par to, kādi mēs īsti esam un ko spējam.

Atklāšanas pasākumu organizēja un vadīja paši jaunieši, tāpēc tas tika sasaistīts ar dažādiem interesantiem, neformāliem uzdevumiem. Kādā no tiem katram dalībniekam bija jāizvēlas piecas fotogrāfijas, kuras uzrunāja, un jāizdomā tām savs nosaukums. Klātesošie centīgi aplūkoja foto un piemeklēja tām piemērotus nosaukumus. Prieks, ka arī mazākie pasākuma dalībnieki aktīvi iesaistījās. Rezultātā “Redzēt neredzēto” izdevās vēl neparastāk, saprotot, ka katra  spēkos ir būt radītājam, brīvi fantazēt un pārliecināties, cik daudz iespēju sniedz fotomāksla.

Vēl viens uzdevums, lai apvienotu jauniešus, bija kopīgas gleznas zīmēšana. Katrs zīmēja savu asociāciju  ar projekta vai izstādes nosaukumu, iespaidus no fotogrāfijām. Kopā radās glezna, kas sastāv no ļoti daudziem, dažādiem elementiem, bet to vieno krāsu košums.

Foto izstādes pirmo daļu Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkā varēs apskatīt līdz 3. februārim, bet otrā daļa būs aplūkojama no 27. janvāra Nacionālo biedrību kultūras namā. 4. februārī foto izstādes abas daļas apvienosies un tiks izkārtotas Latgales Kultūrvēstures muzejā. Savukārt no 10. februāra izstāde atceļos arī uz Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”.

Jauniešu komanda saka lielu paldies foto meistarklašu vadītājam Eduardam Medvedevam un biedrības “Eņģeļi ar mums” vadītāja Inesei Muhambegai par atbalstu izstādes veidošanā.

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).

Projekta koordinatore Agita Gailiša

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?