Piektdien, 24. janvārī, Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē pirmo reizi pilnā garumā un jaunā mūziķu sastāvā tiks atskaņota pasaules mūzikas grupas “Lata Donga”, kuras kodolu veido latviešu tautas mūzikā labi zināmā ģimene – Aīda Rancāne, Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne un Andris Kapusts –  koncertprogramma “Variācijas”. Koncertā skanēs grupas pirmā albuma “Variācijas” skaņdarbi – Latgales, Kurzemes un Vidzemes tradicionālās dziesmas jaunās variācijās.

Ar grupu “Lata Donga” pirmo un līdz šim vienīgo reizi klausītājiem Rēzeknē bija iespēja tikties pērnā gada Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2018” notikumā, kurā grupas izpildītā “Vysi kūceni” apbūra skatītājus gan uz vietas koncertzālē, gan ceremonijas vērotājus video tiešraidē, GORS komandai rosinot domāt par iespēju ar grupu satikties atsevišķā koncertprogrammā. Grupas īpašā muzikālā pievilcība saistās ar emocionālo, savdabīgi piesātināto un iedvesmojošo balsu skanējumu. Senais un mūsdienīgais, latviskais un pasaulīgais, sievišķais un sakrālais savijas vienotā veselumā un ir galvenie grupas mūzikas iedvesmas avoti. Pasaules mūzikas grupas “Lata Donga” kodols ir Latvijas tautas mūzikā ļoti labi zināmā ģimene, kura jau trešajā paaudzē izpilda tautas mūziku. Aīda Rancāne, Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne un Andris Kapusts atpazīstami kā folkloras kopas “Grodi” dalībnieki, tāpat Asnate un Aurēlija ir vienas no Latvijas šī brīža populārākās grupas – “Tautumeitas” – dziedātājas, kā arī aktīvi iesaistās citos mūzikas projektos. Pārmantotā tradicionālās mūzikas izpratne un mīlestība pret to, kā arī ilggadēja darbošanās folkloras laukā apvienojumā ar etnomuzikoloģijas, vizuālās mākslas un laikmetīgās dejas studijām, rada grupas savdabīgo vēstījumu. Rēzeknē paredzētajā koncertā grupas pavadošajā sastāvā muzicēs Tobiass Illingvorts (klavieres), Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti) un Toms Poišs (kontrabass).

“Lata Donga” pirmais albums “Variācijas” iznāca 2018. gadā un tika nominēts gan Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons”, gan Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2018”. Muzikologs, profesors Mārtiņš Boiko, aprakstot albumu, teicis: “Albumā uzņemtās melodijas pārstāv dažādus stilus, tās arī nāk no dažādiem novadiem. Attiecīgi, atšķirīgi dažādās dziesmās ir arī variēšanas paņēmieni. Grupas “Lata Donga” albums “Variācijas” savu nosaukumu attaisno ne tikai tajā ziņā, ka tas rāda tautas melodiju variēšanos: albums asociatīvi ietver variācijas (variantus) arī tādējādi, ka rāda, kā ar šīm melodijām un viņu variēšanos var mūsdienās apieties, savienojot tās dažādos veidos ar dažādu pasaules mūzikas stilu elementiem.”

Koncertprogramma “Variācijas”, kas GORS Mazajā zālē skanēs 24. janvārī plkst. 19.00, pirmo reizi tiks atskaņota pilnā garumā, izskanot visām albumā iekļautajām Latgales, Kurzemes un Vidzemes dziesmām, un ar jaunu mūziķu sastāvu. Koncerta biļešu cena 12,00 un 15,00 €, GORS kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 30 % atlaide. Biļetes nopērkamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās. Koncerta norisi atbalsta Rēzeknes pilsētas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?