Pagājušajās brīvdienās, 25. un 26. janvārī Grodno pilsētas peldbaseinā norisinājās 10. atklātās Grodno apgabala peldēšanas sacensības kategorijā “Masters”. Sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un turnīra saimnieki – Baltkrievijas Republikas peldētāji. Pavisam bija vairāk nekā 250 sportisti.

Rēzeknes pilsētas komandu uz šīm sacensībām uzaicināja Baltkrievijas Peldēšanas federācijas pārstāvis Romāns Kosticins pēc samērā veiksmīgas dalības turnīrā Minskā, kas notika pagājušā gada decembrī. Rēzeknieši diezgan cienīgi parādīja sevi šajās sacensībās, izcīnot 6 zelta, 4 sudraba un 4 bronzas medaļas gan personīgajā ieskaitē, gan stafetes peldējumā.

Andrejs Hodjuks 35-39 gadu vecuma grupā kļuva par bronzas laureātu 100 m brasa distancē. Svetlana Greiškāne 50-54 gadu kategorijā kļuva par divu pirmo vietu ieguvēju – 100 m distancē uz muguras un 50 m brīvajā stilā – un sudraba medaļas īpašnieci 50 m distancē uz muguras. Ļubova Otrašķeviča (50-54) izcīnīja divas sudraba medaļas – 50 m brasa distancē un 50 m brīvajā stilā. Valērijs Dubrovskis (45-49) ierindojās turnīra tabulas 2. vietā pēc 100 m peldējuma brīvajā stilā. Andris Barabiškins (45-49) palika 3. vietā 50 un 100 m brasa distancēs. Irina Vaitone (45-49) kļuva par čempioni 50 un 100 m brasa distancēs, Irina kļuva arī par absolūto čempioni starp sievietēm pēc punktu skaita vienā distancē. Mūsu komandas pieredzējušākais sportists Mihails Baranovskis (60-64) ieguva divas zelta godalgas – 50 m tauriņstilā un 100 m brasa peldējuma distancē.

Sacensību pirmās dienas izskaņā Rēzeknes pilsētas komanda (Jurijs Talalajevs, Svetlana Greiškāne, Irina Vaitone un Andrejs Hodjuks) jauktajā stafetē brīvajā stilā 4x50m ieguva 4. vietu, bet turnīra noslēgumā 4×50 m jauktās stafetes peldējumā tajā pašā sastāvā ierindojās 3. vietā.

Divu sacensību dienu rezultātā un iegūto punktu summā Rēzeknes pilsētas peldētāji izcīnīja godpilno 5. vietu 34 komandu konkurencē, atstājot aiz sevis slavenas citu valstu un pilsētu komandas.