Ceturtdien, 30. janvārī, Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē norisinājās svinīgais pasākums “Rēzeknes sporta laureāts 2019”, kura ietvaros par aizvadītā gada labākajiem sportistiem tika atzīti vieglatlēte Gunta Vaičule un basketbolists Artjoms Butjankovs.

Par gada sportistu atzītais Artjoms Butjankovs aizvadītajā gadā pārstāvēja Krievijas Superlīgas komandu Jaroslavļas “Burevestnik”, kuras sastāvā nostiprināja līdera pozīciju, un šogad jau kļuvis par komandas kapteini. Savukārt Gunta Vaičule kļuva par Latvijas rekordisti 300 m skrējienā telpās, un Eiropas čempionātā telpās Glāzgovā 400 m distances priekšskrējienā pārspēja arī 43 gadus veco valsts rekordu.

Kopumā apbalvojumi tika pasniegti 10 nominācijās. Par gada veterānu vīriešu konkurencē tika atzīts peldētājs Iļja Koļesnikovs, bet starp sievietēm vislabākos rezultātus pagājušajā gadā uzrādījusi vieglatlēte Mārīte Kozlovska. Par gada treneri atzīta sporta deju kluba “Viva” vadītāja Ilona Kalniņa, bet gada sporta skolotāja nominācijā uzvarēja Rēzeknes 5. vidusskolas skolotāja Anita Gudrenika.

Balvas tika piešķirtas arī komandām, un par labāko 2019. gada sporta spēļu komandu tika atzīta Rēzeknes BJSS sieviešu futbola komanda, kas kļuva par Latvijas 2019. gada Sieviešu futbola 1. līgas čempionāta uzvarētājām. bet labākās individuālo sporta veidu komandas apbalvojumu ieguva biedrības “CAMK Latgale” komanda motokrosā. Gada skolu sporta komandas titulu ieguva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija.

Par labāko 2019. gada sporta pasākumu tika atzīts Rēzeknes pusmaratons, kas pulcēja 2149 dalībniekus no visas Latvijas, kā arī no ārzemēm – Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Portugāles un Baltkrievijas.

Tāpat arī tika atzīmēti visi rēzeknieši, kuri pagājušajā gadā pārstāvējuši Latvijas valstsvienību. Kopumā 2019. gadā dažāda vecuma grupās un sporta veidos Latvijas izlasē startējuši 30 Rēzeknes sportisti. Pasākumā tika sumināti arī sporta jomas jubilāri, kā arī kalnā kāpēju kolektīvs par Rēzeknes karoga pacelšanu Kazbeka virsotnē (5034 m).

Īpašu atzinību par aktīvu darbību sporta un veselīga dzīvesveida popularizēšanā un pilsētas interešu pārstāvēšanā personām ar īpašām vajadzībām saņēma Valdis Laganovskis.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?