Pagājušā gada nogalē Rēzeknes pilsētas dome parakstīja sadarbības memorandu ar AS “Latvijas valsts meži” ar mērķi veidot un attīstīt Rēzeknes pilsētā rekreācijas un izziņas projektu, kas veicinātu ilgtermiņa ietekmi uz jauniešu un bērnu dzīves kvalitāti, īstenojot dažādas aktivitātes, kas nāks par labu bērnu un jauniešu attīstībai, veicinot uzturēšanos āra vidē un svaigā gaisā. Projekta ietvaros AS “Latvijas valsts meži” ir ziedojusi pusmiljonu eiro, kas līdz ar pašvaldības finansējuma līdzekļiem tiks izmantoti Rēzeknes pilsētas Kultūras un atpūtas parka daļējai atjaunošanai.

Tā kā parks ir liels un apjomīgs, pārbūves darbus plānots veikt pa daļām, uzlabojot katru parka zonu atsevišķi, bet tajā pašā laikā veidojot konceptuāli vienotu parka sistēmu. Parka daļā, kur atrodas bijusī autostāvvieta, neizmantotā estrāde un tās dolomīta akmeņu mūra siena, kā arī asfalta un betona plākšņu segums Dārzu un Kr. Valdemāra ielu stūrī, plānots izveidot aktivitāšu trasi “Pump track” – velo trasi ar kalniņiem aptuveni 150 metru garumā, virāžām un pagriezieniem. Tāpat, saskaņā ar projektētāju ideju, šajā zonā būs arī plašs ārtelpu trenažieru komplekss (ap 20 trenažieriem un to elementiem) dažādu muskuļu grupu attīstībai ar gumijotu segumu, veidojot sportiskām aktivitātēm piemērotus apstākļus svaigā gaisā.

Ilgi gaidītā atjaunošana paredzēta arī skeitparka zonai. Jaunos elementus un segumu plānots būvēt no betona, kas papildināti ar koka un apzaļumošanas elementiem un sekmē ilgtspējīgu pielietojumu. Skeitparka aprīkošanas iespējamie varianti šobrīd tiek apspriesti ar profesionāļiem, kas specializējas šajā nozarē, meklējot mūsdienīgus risinājumus elementu būvniecībai, kas sekmēs šī sporta veida piekritēju talanta un prasmju attīstīšanas iespējas.

Trešās zonas pārbūve jeb rotaļu laukuma atjaunošana un modernizācija paredzēta, nomainot esošos elementus bērnu rotaļu laukumā gar bijušo karuseļu zonu pret jauniem, mūsdienīgiem, kvalitatīviem, daudzfunkcionāliem un videi draudzīgiem rotaļu elementiem no īpašā tehnoloģijā apstrādātas koksnes.

Tāpat projektā paredzēta piegulošās teritorijas vienkāršota labiekārtošana, nomainot soliņus un atkritumu tvertnes pret jaunu inventāru, kā arī ierīkojot velo novietnes pie aktīvās atpūtas un trenažieru laukuma zonas. Rūpējoties par Rēzeknes pilsētas Kultūras un atpūtas parka zaļo zonu, tiks veikti apzaļumošanas darbi, iestādot lapu kokus un krūmus. Paredzēti arī stendi ar specializēto laukumu lietošanas noteikumiem.

Diemžēl pagaidām parka centrālo daļu un estrādes zonu rekonstruēt nav iespējams, jo, lai gan Rēzeknes pilsētas domei ir izstrādātas projektu idejas, to īstenošanai ir nepieciešami vērā ņemami ieguldījumi, un tas šobrīd, bez līdzfinansējuma no ārējiem avotiem un kredītlīdzekļu piesaistes, nav iespējams. Tas būs viens no uzdevumiem nākotnē.

Ņemot vērā pārbūves darbus Rēzeknes pilsētas Kultūras un atpūtas parkā, kas tiks uzsākti jau pavasarī, šogad tradicionālais pavasara gadatirgus “Rasādu opluots” notiks Festivāla parkā. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, lai jau pavisam drīz varētu iepazīt un izbaudīt Rēzeknes pilsētas Kultūras un atpūtas parka piedāvātās iespējas, izbaudot atjaunoto skeitparku, bērnu rotaļu laukumu un jauno aktīvās atpūtas zonu ar velo trasi un ārtelpas trenažieriem.

2 Comments
  1. Albïna 2 gadiem atpakaļ

    Vai Jāņa Raiņa piemineklis paliks parkā vai pārvietos uz citu vietu?

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?