2 skolēni ar mugursomām - zēns un meitene

Lai Rēzeknes skolās nodrošinātu līdzvērtīgas iespējas saņemt kvalitatīvu izglītību ikvienam bērnam, pieņemts lēmums par Rēzeknes skolu tīkla optimizāciju, kas skars lielāko daļu pilsētas skolu.

Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings pastāstīja, ka pašvaldības pārziņā turpmāk funkcionēs trīs vidējās izglītības iestādes – Rēzeknes 2. vidusskola, Rēzeknes valsts 1. ģimnāzija un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija, savukārt 3., 5., un 6. vidusskola tiks reorganizētas par pamatskolām. Rēzeknes  4. vidusskolu pagaidām nav plānots reorganizēt, tālāk attīstot vakara un tālmācības programmu, taču pamatskolas klases tajā vairs netiks plānotas.

Apkopojot statistiku, tika noskaidrots, ka vairākas vidusskolas nespēja nodrošināt noteikto minimālo skolēnu skaitu: “Šobrīd prasībām atbilst tikai Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, kurā mācās 191 skolēns. Pārējās mācās 60 līdz 101 skolēns, savukārt Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijai ir starpvalstu līgums ar poļu pusi un tā var funkcionēt ar mazāku izglītojamo skaitu,” paskaidroja Drelings.

Reorganizācijas posmā visiem skolēniem, kas būs uzsākuši mācības 10., 11. un 12. klasēs, būs iespēja pabeigt izglītību minētajās skolās. Paredzams, ka 6. vidusskola, kurā šogad nav 10. klases, reorganizāciju pabeigs 2021. gadā, bet 5. un 3. vidusskola – 2022. gadā. Tāda situācija iezīmējas Rēzeknē, bet, skatot kopumā, valstī ir ļoti daudz izglītības iestāžu, kas tiks pakļautas reorganizācijai vai pat likvidācijai, un Rēzeknes skolām šajā kontekstā nebūt nav sliktākā perspektīva.

Viens Latvijas izglītības sistēmas pamatprincipiem ir nodrošināt līdzvērtīgas iespējas saņemt labu izglītību ikvienam bērnam. Lai to nodrošinātu, izglītības iestāžu tīkla sakārtošana ir obligāts priekšnosacījums. Optimāls skolu piepildījums dod iespēju izglītības jomai paredzēto finansējumu izmantot visaptverošai skolēnu kompetenču attīstībai, nevis izglītības iestāžu eksistēšanas nodrošināšanai.

Rēzeknes pilsētas priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, 12. februārī tiekoties ar skolu direktoriem, uzsvēra, ka pārmaiņas ir nepieciešamas, lai rēzeknieši, arī novada iedzīvotāji, varētu iegūt kvalitatīvu vidējo izglītību: “Rēzeknei, lai apgūtu finansējumu un nodrošinātu vienlīdz kvalitatīvu izglītību visiem jauniešiem, bija jāizpilda noteikti kritēriji, un bez skolu tīkla optimizācijas tas nav iespējams. Esmu pārliecināts, ka mēs, darbojoties kā vienota komanda, spēsim nodrošināt līmeni, kāds atbilst reģiona izglītības centram. Gribu arī uzsvērt, ka skolu darbības mērķis ir kvalitatīva skolēnu izglītošana, kas nodrošinās iespējas konkurēt darba tirgū.”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?