Pirmdien, 17. februārī, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs tikās ar Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā (Baltkrievijas Republika) vadītāju Sintiju Pauru, kura pagājušā gada augustā šajā amatā nomainīja savu priekšteci Uģi Skuju.

Jaunās Latvijas konsules Vitebskā vizītes mērķis bija personīga iepazīšanās ar Rēzeknes pilsētas vadību un sadarbības plānu apspriešana starp Rēzekni un Vitebsku, kas atbilstoši līgumam veiksmīgi sadarbojas kopš pagājušā gadsimta 90. gadu vidus. Tikšanās laikā tika notika pārrunas par kultūras apmaiņu, konkrēti par Starptautisko festivālu “Art-Panorama Baltika”, kad pilsētā ierodas ļoti daudz jauno dejotāju, dziedātāju un mākslinieku no kaimiņzemes Baltkrievijas, lai rēzekniešiem dāvinātu savu koncertu. Atgādināsim, ka šogad jauno Baltkrievijas izpildītāju koncerts notiks 17. maijā plkst. 13.00 pilsētas Kultūras namā, šajā pašā dienā Nacionālo biedrību kultūras namā tiks atklāta Baltkrievijas jauno mākslinieku zīmējumu izstāde. Ja nebūtu skaidri organizēts darbs Latvijas konsulātā Vitebskā un Latvijas vēstniecībā Minskā, tik lielā daudzumā (viņu ir vairāki simti) festivāla dalībniekiem izbraukšana būtu diezgan apgrūtināta. Šajā gadā plānota arī sadraudzības pilsētas Vitebskas radošā kolektīva dalība Starptautiskajā etnofestivālā “Gosti” pašās jūlija beigās – augusta sākumā.

Papildus kultūras kolektīvu apmaiņai un sadarbībai izglītības sfērā tikšanās laikā tika apspriesti arī jautājumi, kas saistīti ar ekonomiskās sadarbības attīstību un Šengenas vīzu (gan vienreizējo, gan daudzkārtējo) izsniegšanu potenciālajiem pilsētas viesiem. Kā atzīmēja Domes priekšsēdētājs, Rēzekne ir ļoti ieinteresēta kaimiņzemes tūristos. “Mēs jau daudz ko esam izdarījuši un tuvākajā laikā vēl vairāk ir plānots paveikt tūrisma infrastruktūras attīstībā pilsētā – tiek rekonstruēta Krasta ielas promenāde, notiek promenādes būvniecība ap ezeru, noslēdzas Olimpiskā centra būvniecība, drīzumā gaidāma arī viesnīcas ar SPA kompleksu būvniecība. Mēs tuvākajos gados sagaidām tūristu plūsmas palielināšanos, bet tieši tūristi no Vitebskas apgabala un Baltkrievijas var būt tā mērķa grupa, kurus varētu interesēt Rēzeknes apmeklējums. Šobrīd augstā vīzu cena (kopš šā gada 2. februāra Baltkrievijas pilsoņiem tie ir 80 eiro) ir ļoti būtisks faktors, kas ierobežo baltkrievu tūristu plūsmu, tostarp arī uz Rēzekni,” teica A.Bartaševičs.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?