Autobusu saraksts vienmēr bijis sarežģīts jautājums, un vismazākās izmaiņas tajā raisa iedzīvotāju reakciju.

Spilgtākais piemērs – situācija, kad pašvaldība ieviesa eksperimentālo sarakstu. Neskatoties uz to, ka tas tika nemitīgi koriģēts un papildināts, neapmierinātības bija diezgan daudz un cilvēki pieprasīju veco shēmu. Toties apmierinātie pilsētnieki skaļi neizteicās, rezultātā – pasažieri ar balsu vairākumu neļāva attīstīt jauno sabiedriskā transporta koncepciju, un dome nolēma atgriezties pie iepriekšējā saraksta.

Tomēr drīz vien sākās vecās sūdzības: autobusi kursē vai nu viens pēc otra, vai arī visai reti, nākas ilgi gaidīt pieturā, kā arī tālāko rajonu iedzīvotājiem grūti nokļūt centrā utt. Tamdēļ pasažieri sāka pieprasīt, lai sarakstā iekļautu jaunā saraksta maršrutus Nr.21А, Nr.9 u.c.

Domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs savā preses konferencē norādīja, ka neredz nepieciešamību kardināli mainīt autobusu sarakstu, jo cilvēki, kā pierādīja prakse, šādus jauninājumus uztver visai naidīgi. Tāpat viņš arī paskaidroja, ka vecās un jaunās autobusu kustības shēmas “mikslis” nav iespējams. Vai arī, piemēram, ja autobusi sāktu kursēt visur un tik daudz, cik prasa iedzīvotāji, sabiedrisko pārvadājumu izmaksas var paaugstināties divas reizes, – pilsēta nevar atļauties šādu summu. Dotācija 1,6 milj. eiro – tā nasta, ar kuru mēs vēl tiekam galā.

Citiem vārdiem sakot, maksimālais, ko var darīt, lai apmierinātu pasažieru prasības, ir visu viņu vēlmju apkopojums, analīze un labojumu ieviešana tagadējā sarakstā.

Tieši tāpēc, cienījamie pilsētas iedzīvotāji, lūdzam jūs reaģēt tagad, nevis pēc notikuša fakta, būt aktīviem un iesniegt savus piedāvājumus par autobusu sarakstu. Tieši pašlaik ir svarīgi, lai jūs runātu par savām vajadzībām. Tamdēļ rakstiet SIA “Rēzeknes Satiksme” uz e-pastu rezeknessatiksme@rezekne.lv vai arī zvaniet uz tālr. 25697222, turklāt varat rakstīt vēstules arī pilsētas domes Pasažieru pārvadājumu plānošanas konsultatīvajai padomei.

Jekaterina Smolicka, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

4 Comments
 1. Ainārs 2 gadiem atpakaļ

  Manā izpratnē satiksmi ir viegli noregulēt. Tā kā galvenais maršruts ir Blaumaņa iela- Vipinga, tad tam jākursē ar 10-12 min. starplaiku. Citiem maršrutiem jāuzskaita laiks, lai piebraucot Atbr.alejas sākumā vai ielas beigās būtu starplaikā starp 21.autobusu laikiem vai arī jākursē pa Dārzu vai citām ielām, aptverot citus pilsētas rajonus.
  Un labi būtu izveidot aplikāciju, lai cilvēki tiešsaitē redz autobusu kustību.

 2. Jūlija 2 gadiem atpakaļ

  18 maršruta autobusam vajadzētu reisu 12.10 no Janopoles arī brīvdienās.

 3. Sandra 2 gadiem atpakaļ

  16 autobusam trūkst reisa vakarā ap 20.Bērniem no treniņa jāgaida vecāki līdz 22.Gribētos tādēļ ap 8 vakarā.

 4. A. 2 gadiem atpakaļ

  Būtu nepieciešams pielāgot autobusu sarakstu vilcienu pienākšanas un atiešanas grafikam, lai cilvēkiem, piemēram, no Vipingas rajona būtu iespēja ar autobusu tikt uz vilcienu uz Rīgu, kā arī atpakaļ (arī brīvdienās).

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?