Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi jaunus siltumenerģijas ražošanas tarifus AS “Rēzeknes siltumtīkli”. Siltumenerģijas gala tarifu iedzīvotājiem šis lēmums neietekmē, un skaitļi rēzekniešu rēķinos par siltumu nepalielināsies.

Kā uzsvēra SIA “Rēzeknes siltumtīkli” valdes loceklis Aldis Mežals, jauno siltumenerģijas ražošanas tarifu stāšanās spēkā nekādā veidā neietekmēs siltumenerģijas gala tarifu, kas šobrīd ir 52,14 EUR/MWh. Atgādināsim, ka siltumenerģijas tarifu iedzīvotājiem veido četras galvenās daļas – ražošana, sadale, piegāde un realizācija. Šobrīd ir apstiprināta tikai viena komponente – ražošanas tarifs. Jaunais gala tarifs stāsies spēkā tikai pēc tam, kad Regulators būs apstiprinājis pārējās tarifa sastāvdaļas. Šajā sezonā tas nenotiks. Jau tagad var teikt, ka jaunais gala tarifs būs zemāks par esošo.

“Lai nākotnē garantētu tarifa stabilitāti, Ziemeļu rajonā ir uzsākta koka šķeldas katlumājas būvniecība. Vipingā jau kopš pagājušā gad strādā granulu katlumāja. Šķeldas un granulu izmantošana atbilst daudz augstākām ekoloģiskajām prasībām. No šīm izejvielām ražotā enerģija ir daudz lētāka, nekā izmantojot dabasgāzi. Tāpat nav nepieciešamības iegādāties emisijas kvotas,” teica A.Mežals.

Siltumenerģijas ražošanas tarifs SIA “Rēzeknes siltumtīkli” koģenerācijas stacijās Rīgas ielā un N.Rancāna ielā no šā gada 1. aprīļa būs 37,07 EUR/MWh, bet Atbrīvošanas alejā – 39,67 EUR/MWh. Jāatzīmē, ka līdz ar ražošanas tarifa apstiprināšanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija pieņēma lēmumu atļaut SIA “Rēzeknes siltumtīkli” turpmāk pašai apstiprināt saražotās siltumenerģijas tarifus gadījumos, kad mainās kurināmā un pārdotās elektroenerģijas cenas.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?