Rēzeknē tapis jauns gastronomiskais piedāvājums tiem, kas vienmēr vēlas izmēģināt jaunas garšas! Rēzeknes Tūrisma attīstības centram un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai sadarbojoties ar vietējiem Rēzeknes uzņēmējiem un lielāko Latgales graudaugu audzētāju z/s “Kotiņi”, ir tapusi iniciatīva “Izgaršo Rēzekni caur grūbām”. Tās ietvaros pilsētas ēdināšanas uzņēmumi ir izstrādājuši un savās ēdienkartēs iekļāvuši īpašus pērļu grūbu ēdienus, kas ļauj paskatīties uz reģiona nacionālo kulināro mantojumu mūsdienīgā gaismā.

Grūbas jau izsenis ir bijusi neatņemama latviešu ēdienkartes sastāvdaļa un nenoliedzami tās ir viens no mūsu nacionālajiem lepnumiem. Garšīgie un vienmēr pieejamie putraimi daudziem asociējas ar tādiem klasiskiem ēdieniem kā grūbu biezputra, koča jeb kūķis u.c. Taču tas nebūt nenozīmē, ka grūbas nevar integrēt mūsdienīgos, restorānu līmeņa kvalitātes ēdienos. Turklāt, pateicoties īpašai apstrādei, plaši pieejamas ir arī t.s. pērļu grūbas, kurām piemīt izcilas garšas īpašības. Tāpēc tieši tās šoreiz tikušas izvēlētas kā pamata sastāvdaļa konkrētā gastronomiskā piedāvājuma ēdieniem.

Iniciatīvas “Izgaršo Rēzekni caur grūbām” ietvaros pilsētas iedzīvotāji un viesi laipni aicināti nogaršot īpašos pilsētas ēdienus šādās ēdināšanas iestādēs:

  • restorānā “Rozalija”, Brīvības ielā 2;
  • restorānā “Marijas kafija”, Atbrīvošanas alejā 88;
  • picērijā “La Pizza”, Dārzu ielā 23;
  • kafejnīcā “Zīds”, Pils ielā 4;
  • kafejnīcā “Restart”, Stacijas ielā 30B;
  • kafejnīcā “Palladium”, Atbrīvošanas alejā 174.

Tajās ir tapuši un gardēžiem pieejami tādi ēdieni kā “Pērļu grūbu salāti ar grilsieru un šampinjoniem”, “Pērļu grūbas ar grilētiem augļiem un ogām” un citi gardumi.

Ar visiem ēdieniem un informāciju, kur tos nobaudīt, var iepazīties sadaļā Tūrisms/Tūrisma materiāli “Piedāvājums gardēžiem” vai Rēzeknes TAC, Krasta ielā 31, kur ir iespējams saņemt konkrētā gastronomiskā piedāvājuma brošūru papīra formātā.

Informāciju sagatavoja Elīna Pastare, Rēzeknes TAC tūrisma informācijas konsultante

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?