Piektdien, 21. februārī, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” jau trešo reizi notika pasākums “Mana izaugsmes iespēja”, kas jauniešiem vienuviet piedāvāja iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā, brīvprātīgo darbu, neformālo un interešu izglītību, ar mērķi palīdzēt izvēlēties sev piemērotāko izaugsmes ceļu.

Pasākuma “Manas izaugsmes iespējas” viesi bija Latvijas mācību iestādes, kas prezentēja jaunākās mācību programmas un dažādus mācību kursus. Izglītības iestāžu stendos jauniešiem un visiem interesentiem bija iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte, kā arī uzzināt par tālmācību, e-studijām.

Pasākuma ietvaros jau septīto gadu pēc kārtas notika Rēzeknes pilsētas jauniešu forums „Iedvesmo Rēzekni”, kas pulcēja jauniešus, jauniešu iedvesmotājus un jauniešu virzītājspēkus, kā arī citas jaunatnes jomā iesaistītās un ieinteresētās puses, lai kopīgi atskatītos uz padarītajiem darbiem jaunatnes politikas jomā Rēzeknē 2019. gadā, kā arī piešķirtu goda nominācijas jaunietim, jaunatnes darbiniekam, jaunatnes organizācijai, kā arī labākai nometnei un labākam iniciatīvu projektam Rēzeknes pilsētā.

Šogad mācību iestādes pārstāvēja Rēzeknes tehnikums, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Baltijas Starptautiskā Akadēmija – BSA Rēzeknes filiāle, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Valsts robežsardzes koledža, LU P.Stradiņa medicīnas koledža, RTU – Rīgas Tehniskā universitāte, Banku augstskola un Biznesa augstskola Turība.

Svinīgo pasākumu dienu atklāja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra „Zeimuļs” vadītāja Jevgenija Kušča un Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Īpašs paldies tika izteikts Rēzeknes pilsētas Jauniešu domei, kura par savu augsti motivēto darbu saņēma arī īpašu atzinību no Rēzeknes pilsētas domes. Jauniešus ar uzrunu sveica Attīstības pārvaldes projektu vadītāja Krista Freiberga.

Pasākumā bija pieaicināti eksperti, kuru uzdevums bija izvērtēt gan labāko iniciatīvu 2019. gadā, gan labāko nometni 2019. gadā. Eksperti bija Izglītības pārvaldes metodiķe Vita Mežore, Izglītības pārvaldes metodiķe un karjeras konsultantu koordinatore Tatjana Tokoreva, Attīstības pārvaldes vecākais projektu vadītājs Imants Mekša, Kultūras un tūrisma aģentūras vadītājas p.i Kristīne Kokoreviča, RTA studente, bijusī Jauniešu domes priekšsēdētaja, vairāku jauniešu projektu īstenotāja Līga Ivanova, ARPC un Dynamic Hit pasniedzēja Anna Zmeikina, SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne” mārketinga speciāliste un sporta pasākumu organizatore Antra Loce.

Dienas laikā notika darbnīca, kuru vadīja Banku augstskolas lektors Ekonomikas un finanšu katedrā un studiju programmas “Risku vadība un apdrošināšana” direktors Māris Krastiņš par tēmu “Studiju izvēle – iespēja vai risks”, kas piesaistīja daudzu jauniešu uzmanību un interesi, kā arī visiem interesentiem bija iespēja uzzināt par vasaras nodarbinātības projektu.

Pasākumu ar krāšņu muzikālu priekšnesumu bagātināja vairāku pilsētas reģionālo un valsts konkursu uzvarētāja, X Faktors dalībniece Diona Liepiņa, kā arī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” pulciņa “Mūsdienu dejas” mazie dejotāji.

Pasākumu vadīja Rēzeknes pilsētas jauniešu domes aktīvie jaunieši Renāta Kupcova un Dins Mironovs.

Pasākuma noslēgumā tika piešķirtas arī piecu nomināciju balvas, kurām pretendentus bija pieteikušas gan mācību iestādes, gan arī organizācijas. Kandidāti tika vērtēti atbilstoši iepriekš nolikumā noteiktajiem kritērijiem. Goda nominācija „Rēzeknes pilsētas gada iedvesma” tika piešķirta Renātei Kupcovai. Kopumā šai nominācijai tika pieteikti 19 nominanti: Maksims Bogdanovs, Zlata Zajankovska, Sabīna Tihomirova, Dins Mironovs, Jekaterina Jurjeva, Jolanta Rutkovska, Helēna Apele, Liene Bērziņa, Ričards Oļševskis, Ņikita Višņakovs, Renāte Pleša, Jeļizaveta Sidorova, Lolita Mikijanska, Aleksandra Kuksinoviča, Zane Siliņa, Dana Ivenkova, Daniils Kijaško un Samanta Ludborža. Visi nominanti saņēma pateicības par aktīvu brīvprātīgo darbu jaunatnes neformālajā izglītībā.

Goda nomināciju „Rēzeknes pilsētas jauniešu iedvesmotājs”, ko piešķir jaunatnes darbiniekam vai jauniešu iedvesmotājam, kas organizē ārpusskolas vai ārpusstundu un neformālās izglītības informatīvus, izglītojošus pasākumus, konsultē jauniešus par neformālo izglītību, līdzdalības iespējām un brīvprātīgo darbu, sekmē jauniešu pilsonisko audzināšanu, kā arī attīsta jauniešos zināšanas, prasmes un attieksmes, izmantojot ārpus formālās izglītības plānotās mācību aktivitātes. Šogad goda nomināciju „Rēzeknes pilsētas jauniešu iedvesmotājs” ieguva TFK Rēzekne galvenais treneris Vitālijs Voskāns. Pateicības šinī nominācijā saņēma: Ilona Stramkale, Daina Leščinska, Gunta Tjanginska, Anna Zmeikina, Ruta Geidāne, Marija Strucinska un Aļona Pavlova.

Nominācijā „Rēzeknes pilsētas jauniešu virzītājspēks” tika izvirzītas piecas organizācijas Rēzeknes valsts 1. ģimnāzijas pašpārvalde, Rēzeknes pilsētas jauniešu dome, Rēzeknes 5. vidusskolas pašpārvalde, Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas pašpārvalde un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēnu līdzpārvalde.

Šogad balvu piešķīra organizācijai, kas veic darbu ar jaunatni, atbalsta un veicina jauniešu iniciatīvas, kurā aktīvi līdzdarbojas dažāda vecuma jaunieši, sniedz iespēju jauniešiem gūt zināšanas neformālās izglītības jomā un metodēs, gūt pieredzi pasākumu vadīšanā un to realizēšanā, nodrošina jauniešiem iespēju lietderīgi izmantot brīvo laiku. Goda nomināciju „Rēzeknes pilsētas jauniešu virzītājspēks” saņēma Rēzeknes 5. vidusskolas pašpārvalde.

Goda nomināciju “Labākā nometne Rēzeknes pilsētas bērniem 2019” saņēma biedrības “Eņģeļi ar mums” organizētā vasaras nometne “Četras dabas stihijas” (vadītāja Inese Muhamberga).

Nomināciju “Labākais iniciatīvu projekts Rēzeknē 2019” piešķīra Rēzeknes 6. vidusskolas jauniešu iniciatīvai “YOU+”. Speciālo balvu ieguva Rēzeknes sākumskolas iniciatīvas projekti.

Kārtējo reizi varēja pārliecināties, ka jaunieši Rēzeknē ir radošām iecerēm bagāti, mērķtiecīgi un talantīgi, kuru idejas tiek īstenotas, attīstītas un tiek pilnveidotas katru gadu.
Pasākumu organizēja Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”, atbalsta Rēzeknes pilsētas dome un Rēzeknes Izglītības pārvalde.

Paldies vēlamies pateikt pasākuma vadītājiem – Rēzeknes Jauniešu domes jauniešiem Renātei Kupcovai un Dinam Mironovam, sporta deju pulciņa audzēkņiem Mirabellai Rudusānei un Eduardam Mikučam, ESC brīvprātīgajiem Polinai Karaskinai, Anzhelikai Borodinai, Leisan Islamovai. fotogrāfam Edmundam Kadakovskim. Paldies arī sakām visiem dalībniekiem, it īpaši nometņu un iniciatīvas projektu vadītājiem un organizētājiem par realizētajām projektu idejām, Rēzeknes pilsētas domei par atbalstu projektu realizēšanā, visām pārstāvētajām mācību iestādēm, jauniešiem. Vēlamies jums visiem novēlēt arī turpmāk darīt un radīt brīnumus, kā arī smelties jaunas idejas nākošiem projektiem.

Uz tikšanos nākamajā gadā!

Jaunatnes darbiniece Ilze Ontužāne

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?