Tā, kā dabā apmākušās dienas mijas ar saulainām, lietus ar sniegu, bet klusu un mierīgu periodu nomaina bargas vēja brāzmas, tā arī dzīvē prieka vai mierīgas un līdzsvarotas ikdienas brīžus nomaina vētra, krusa vai vējā lauztas priedes smeldzīgā sāpe. Likteņa pavērsiens ir lauzis un aiznesis mūžībā kādreizējo Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju, Rēzeknes Augstskolas (tagad – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) dibinātāju, Rēzeknes goda pilsoni, profesori Irēnu Silineviču.

Viņas dzimtā puse – Krāslava ar saviem zilajiem ezeriem un skaistajiem pakalniem, – jau kopš bērnības ievijusi viņas sirdī mīlestību un dziļas patriotisma jūtas pret savu dzimteni gan kā tēva sētu, gan kā valsti, par kuru vajag rūpēties, kuru vajag kopt, saudzēt un izglītot. Viņas aktīvais darba mūžs ir pagājis tieši Rēzeknē, un viņas sirdsdegsme, viņas radošais nemiers arvien pamudināja viņu steigties pretī jaunām idejām un to realizācijai, un vēlmi dalīties ar šo ideju rezultātiem. I.Silineviča ar viņai piemītošo sapratni un sirdsdegsmi strādāja domes priekšsēdētājas amatā, rūpējoties par pilsētu. Viņas darbs pilsētas vadībā nebija ilgs – no 1995. gada novembra līdz 1997. gada martam, – taču tas bija lielu pārmaiņu laiks, pilsētas un Latvijas atdzimšanas periods, un tieši tanī laikā Rēzeknē tika izveidota Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona, pie kuras šūpuļa stāvēja arī Irēna Silineviča. Tātad, pateicoties tostarp arī viņai, RSEZ ir tapis par svarīgu ekonomiskā atbalsta sviru Rēzeknei un arī reģionam.

Rēzeknes pilsētas dome Rēzeknes pilsētas vārdā izsaka sirsnīgu pateicību Irēnai Silinevičai par pilsētai veltīto mūžu un izteic visdziļāko līdzjūtību Irēnas Silinevičas tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.

Atvadīšanās no profesores I. Silinevičas notiks sestdien, 29. februārī plkst. 12.00 Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?