Rēzeknes pilsētas dome ir iesniegusi projektu, lai iegūtu valsts atbalstu zivsaimniecības attīstībai pilsētas Kovšu ezerā. Savukārt Domes sēdē 27. februārī deputāti pieņēma lēmumu piešķirt papildus finanšu līdzekļus no pamatbudžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” līdz 2000 eiro līdzfinansējuma daļai projekta “Rēzeknes (Kovšu) ezera zivju resursu pavairošana” īstenošanai.

2018. gadā pēc Rēzeknes pilsētas domes pasūtījuma Latvijas Vides risinājumu institūts veica plašu ezera pētījumu un izstrādāja “Zivsaimniecības ekspluatācijas noteikumi Rēzeknes ezerā”, kuros bija arī izvērsti ieteikumi par to, cik un kāda veida zivīm jābūt mūsu ezerā. Neskatoties uz to, ka pētnieki saskaitīja 11 zivju šķirnes, kas mīt Kovšu ezerā, kopumā zivju resursi tika raksturoti kā zemāki par vidējo, salīdzinot ar citiem valsts ezeriem. Gadījumā, ja projekts tiks atbalstīts, jau šogad Kovšu ezerā plānots ielaist 1000 vienvasaras zandarta mazuļus, 1000 vienvasaras līdakas mazuļus un 7000 vienvasaras ālanta mazuļus. Turklāt pašvaldības speciālisti jau ir sākuši saistošo noteikumu izstrādi par vietējās makšķerēšanas licencēšanu un ezera zivju resursu kontroli.

“Mums nav informācijas par to, vai mūsu pilsētas ezerā jebkad ir veikta zivju ielaišana, turklāt rūpnieciskā zveja tajā vienmēr ir bijusi aizliegta. Mēs esam ļoti ieinteresēti Kovšu ezera zivsaimniecības attīstībā, jo tas, bez šaubām, piesaistīs makšķerniekus, kuriem, starp citu, ezera ziemeļu daļā būs uzbūvētas speciālas nojumes. Turklāt tie, kas vēlēsies makšķerēt, varēs izmantot arī laivu nomas pakalpojumus. Kovšu ezera krastos šobrīd notiek būvniecības un piegulošās teritorijas labiekārtošanas darbi, tomēr speciālisti uzskata, ka tas nekādi netraucēs zivju resursu pavairošanas projekta īstenošanai,” atzīmēja Pilsētas saimniecības pārvaldes vides pārvaldības speciāliste Natālija Siņicina.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?