Ņemot vērā mēneša vidējās darba algas apmēra izmaiņas, palielināsies to Rēzeknieša karšu īpašnieku skaits, kuri varēs bez maksas izmantot pilsētas sabiedrisko transportu.

Saskaņā ar Rēzeknieša kartes lietošanas noteikumiem, pilsētas sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot personas, kuru mēneša vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 90% no pagājušā gada mēneša vidējās darba algas apmēra valstī. Pēc Centrālās Statiskas pārvaldes datiem 2019. gadā mēneša vidējā darba alga Latvijā bija 1076 eiro. Tāpēc tiesības bez maksas braukt Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā ir tiem rēzekniešiem, kuru mēneša vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 968,40 eiro (bruto). Iepriekšējā periodā šī summa bija 903,60 eiro.

Rēzeknieši, kuriem ir Rēzeknieša karte, taču bezmaksas braukšana iepriekš nebija pieejama tieši algas kritēriju neatbilstības dēļ, var griezties Rēzeknes pilsētas domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrā (Atbrīvošanas aleja 93, foajē.). Uzrādot Jūsu ienākumu apliecinošu dokumentu (izziņa no VSAA vai VID), centra speciāliste pārprogrammēs esošo karti braukšanai bez maksas. Tiem, kam iepriekš jau bija piešķirta bezmaksas braukšana atbilstoši kategorijai “Ienākumi nepārsniedz 90% no valstī vidējās algas”, atkārtoti iesniegt nekādus dokumentus nav nepieciešams.

Atgādinām, ka tie, kuri vēlas iegādāties Rēzeknieša karti, var to saņemt Rēzeknes pilsētas domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrā otrdienās no plkst. 13.00 līdz plkst. 15.30, trešdienās no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00, ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 12.00. Saņemot Rēzeknieša karti, tiks apstiprināta deklarētā adrese, aizpildīts individuālais pieteikums, klients tiks nofotografēts un veikta apmaksa par karti, vai arī apstiprinātas tiesības saņemt karti bez maksas. Līdzi jāņem personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte).

Plašāka informācija sadaļā Rēzeknieša karte.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?