Ceturtdien, 19. martā, valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi piedāvā iespēju nokārtot pārbaudījumus paaugstināta riska lidojumu veikšanai ar bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem. Pirms tam interesentiem būs iespēja noklausīties semināru par dronu lietošanas noteikumiem.

Seminārs un teorētisko zināšanu pārbaude notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”, Krasta ielā 31, Rēzeknē. Tā ietvaros CAA informēs dalībniekus par noteikumiem un normatīvā regulējuma prasībām, kas jāievēro katram tālvadības pilotam.

Pēc semināra interesentiem būs iespējams kārtot teorētisko zināšanu pārbaudi, lai pretendētu ilgtermiņa atļaujas saņemšanai paaugstināta riska lidojumu veikšanai ar bezpilota gaisa kuģiem. Tie pretendenti, kuri sekmīgi nokārtos teorētisko zināšanu pārbaudi, varēs pieteikties praktisko prasmju pārbaudei Rēzeknē, kas notiks piektdien, 20. martā.

Ņemot vērā, ka teorētisko un praktisko pārbaudījumu kārtotāju skaits būs ierobežots, pieteikties semināram un pārbaudei iespējams elektroniski šeit: www.ej.uz/caa_rezekne

Semināra programma

19. martā:

  • 14.00 – 15.30 sagatavošanās pārbaudījumiem – seminārs par bezpilota gaisa kuģu sistēmām (UAS);
  • 15.45 – 16.30 teorētisko zināšanu pārbaudes.

20. martā:

  • no 11.00 praktisko prasmju pārbaudes.

Dalība seminārā un pārbaudījumu kārtošana ir bez maksas. Interesentiem, kuri vēlas kārtot teorētisko zināšanu pārbaudi, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam – pasei vai ID kartei.

Jaunieši, kuri jaunāki par 16 gadiem, drīkst pilotēt dronu patstāvīgi tikai, ja tā masa nepārsniedz 500 gramus un tā veiktspēja neļauj veikt lidojumu augstāk par 50 metriem. Savukārt paaugstināta riska lidojumus patstāvīgi ļauts veikt personām no 18 gadu vecuma.

Sīkāk ar bezpilota gaisa kuģa regulējumu un atļaujas saņemšanu paaugstināta riska lidojumu saņemšanai var iepazīties CAA bezpilota gaisa kuģiem veltītajā mājas lapā uas.caa.lv. Bezpilota gaisa kuģu lietošanu regulē 2019. gada 13. augusta Ministru kabineta noteikumi nr. 368 “Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi”.

Aivis Vincevs, Valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” komunikācijas vadītājs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?