Cienījamās dāmas! Šodien – Starptautiskās sieviešu dienas gaidās – vēlos veltīt dažus vārdus tieši Jums!

Mūsdienu pasaulē ir pieņemts, ka kalendārais pavasaris iestājas 1. martā, savukārt astronomiskais – marta beigās. Savukārt man, tāpat kā daudziem citiem vīriešiem, ar krāšņā gadalaika sākumu asociējas pavisam cita diena, kad gaisā virmo saviļņojuma, sirsnības un tulpju smarža.

Jā, runa ir par 8. martu, kad tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena. Svētki, kad mājās, birojos un citās sabiedriskās vietās sievietes saņem siltus un īpašus apsveikumus, pateicības vārdus un laba vēlējumus. Arī es šo dienu gaidu ar īpašu sajūtu sirdī, jo bez sievas, mātes un daudzu citu man mīļu un dārgu sieviešu atbalsta es savu dzīvi nespētu iedomāties.

Taču Sieviešu diena ir kas vairāk par tulpēm un siltiem vārdiem. Šie svētki ir kā atgādinājums par līdztiesībām un toleranci sabiedrībā. Vēl ne tik senā vēsturē sieviešu tiesības vairumā valstu bija ierobežotas, un arī šodien pasaulē ir valstis, kur šī problēma pastāv, kas norāda uz tālo ceļu, kas visai sabiedrībai ejams. Mums jānovērtē sieviešu ieguldījums un jābūt par to pateicīgiem!

Arī Rēzekne lepojas ar stiprām sievietēm, kuru sasniegumi spēj iedvesmot ikvienu no mums. Tieši sievietes par ieguldījumu kultūrā, sportā, uzņēmējdarbībā, izglītībā un daudzās citās jomās ir pelnījušas atzinību un pateicību. Turklāt katra no šīm sievietēm kādam vēl ir arī gādīga un mīloša mamma, sieva, meita. Mums patiešām ir ar ko lepoties!

Sveicu jūs, mīļās sievietes, 8. Martā, novēlot skaistu puķu klēpjus un daudz siltu vārdu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā! Paldies jums par visu! Skaistus svētkus!

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?