Jaunais Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Jevģēnijs Kolesnikovs 10. martā apmeklēja Rēzeknes pilsētas domi, kur tikās ar Domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču un priekšsēdētāja vietnieku Andreju Rešetņikovu.

Tā kā jaunais ģenerālkonsuls Latvijā ieradās februāra beigās un tikai pavisam nesen pabeidza akreditācijas procedūru, tad vizītes mērķis uz Rēzekni viņam bija iepazīšanās ar pilsētas vadību un jau esošās sadarbības kultūras, izglītības un ekonomikas sfērās starp Rēzekni un Krievijas Federācijas reģioniem un pilsētām apspriešana, bet precīzāk – apstiprināšana.

Tikšanās laikā tika apspriesti vairāki jautājumi, kas saistīti ar pārrobežu ekonomiskās sadarbības attīstību, memoriālās pētniecības darbu un padomju karavīru apbedījumu stāvokli, kā arī kultūras apmaiņu starp Krieviju un Latviju. Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A.Bartaševičs pastāstīja par investoru piesaisti, tostarp arī no Krievijas, Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas teritorijai un par pārrobežu sadarbības programmas “Latvija-Krievija” projektiem, kurus šobrīd īsteno Rēzekne ar saviem partneriem no Pleskavas un Ostrovas. Savukārt, Krievijas ģenerālkonsuls apsolīja sekot līdzi un, iespēju robežās, ar laiku tikties ar kultūras, izglītības un ekonomikas pārstāvjiem, kuri sadarbojas vai ir ieinteresēti sadarbībā ar Krievijas pusi. Piemēram, pēc Domes priekšsēdētāja padoma, Jevģēnijs Kolesnikovs apmeklēs kādu no Rēzeknes teātra “Joriks” krievu trupas izrādēm, jo rēzeknieši, strādājot pie savām izrādēm, aktīvi sadarbojas ar Krievijas režisoriem, scenogrāfiem un tērpu māksliniekiem.

Jevģēnijs Kolesnikovs dzimis 1964. gadā Maskavā. Viņš ir pieredzējis diplomāts, daudzus gadus strādājis Ziemeļeiropas valstīs (Norvēģijā un Dānijā), kā arī ASV. Pārvalda angļu, norvēģu valodas. Precējies, ir divu pieaugušu meitu tēvs. Jevģēnijam Kolesnikovam patīk mūzika, teātra māksla, viņš interesējas arī par 20. gs. vēsturi.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?